ما می خواهیم اطلاعاتی در مورد سؤالات متداول به دلیل همه گیر شدن کرونور ویروس به دانشگاه ما ارائه دهیم.
سوالات متداول زیر (سؤالات متداول) شامل جدیدترین اطلاعات و مشاوره مبتنی بر راهنمایی ملی (کابینه وزیران TRNC) و برنامه ریزی خود ما است.
از آنجا که اوضاع فعلی به طور مکرر تغییر می کند ، ما همچنان اطلاعات و اطلاعیه های به روز را در اسرع وقت به شما ارائه می دهیم. به همین دلیل ، می توانید به روز ترین اطلاعات را در این وب سایت با عنوان “مشاوره و راهنمایی” پیدا کنید.
ما می خواهیم این نکته را خاطرنشان کنیم که به دلیل تصمیم قطعی برای پیمان کار جزئی ، متأسفانه ما در این فرآیند قادر به ارائه پشتیبانی چهره به چهره نیستیم ، اما ما همیشه در کنار شما هستیم تا از یادگیری و پیشرفت شما پشتیبانی کنیم. سالم ماندن.
دانشجویان ، که نیاز به پشتیبانی دارند ، می توانند از طریق “مرکز توسعه و مشاوره دانشجویی” ما با ما تماس بگیرند

علمی
1- امتحانات ، سخنرانیها ، امتحانات صلاحیت تحصیلات تکمیلی و دفاع پایان نامه چگونه انجام می شود؟
در فرآیند برگزاری دوره ها بر روی سکوی دیجیتال ، تقویم علمی ترم بهار سال تحصیلی 2019-2020 در وب سایت دانشگاه ما موجود است. برنامه درسی در سیستم اطلاعات دانشجویی (CIU-SIS) و در بستر Moodle موجود است. می توانید اطلاعات دقیق درباره این موضوع را از مربیان دوره یا مؤسسه مطالعات و تحقیقات فارغ التحصیل دریافت کنید.

 1. ما نمی توانیم در درسهای عملی خود مطالبی ارائه دهیم. استادان ما مطالبی را به عنوان تکلیف خواستند ، اما ما نمی توانیم آنها را تهیه کنیم زیرا نمی توانیم خانه را ترک کنیم. در این شرایط چه کاری باید انجام دهیم؟
  از تاریخ 4 مه 2020 مطابق تصمیمی که شورای وزیران TRNC اتخاذ کرده است ، در حال حاضر هیچ قطعه قطعی کار وجود ندارد و مغازه ها افتتاح شده اند. بنابراین ، ما فکر می کنیم در تهیه مواد خود مشکلی نخواهید داشت ، اما در صورت بروز مشکلی ، توصیه می کنیم با مدرس خود تماس بگیرید.
 2. من نمی توانم در محیط خود به کلاس از طریق اینترنت وصل شوم ، چه کاری باید انجام دهم؟ اگر کامپیوتر ندارم ، چگونه می توانم دروس خود را دنبال کنم؟
  اتصال به اینترنت برای آموزش بر روی سکوی دیجیتال اجباری است. برای پیگیری درس خود می توانید از هر وسیله ای که می توانید به اینترنت متصل شوید استفاده کنید. با این وجود ، اگر نمی توانید دروس خود را دنبال کنید یا در مکان خود دسترسی به اینترنت ندارید ، می توانید ثبت نام خود را مسدود کنید ، اما در چنین حالتی ، توصیه می کنیم در مورد از دست دادن ترم و وضعیت دانشجویی خود یاد بگیرید.

4- آیا ترم دانشجویان که در مرحله فارغ التحصیلی هستند ، تمدید می شود؟
پیاده سازی های لازم توسط دانشگاه ما مطابق با تصمیمات اتخاذ شده توسط شورای وزیران TRNC و شورای برنامه ریزی ، نظارت ، اعتباربخشی و هماهنگی آموزش عالی TRNC (Y )DAK) انجام خواهد شد. اقدامات احتیاطی لازم جهت اطمینان از اینكه دانش آموزان ما كه در جمهوری تركیه قبرس شمالی تحصیل می كنند مشكلی ندارند ، انجام می شود. شما می توانید اطلاعیه های مربوط به اوضاع را از طریق کانال های رسمی ارتباطات دانشگاه ما دنبال کنید.

5- آیا یک مراسم تابستانی / مدرسه فارغ التحصیلی برگزار می شود؟
اگرچه برگزاری یک مدرسه تابستانی / مراسم فارغ التحصیلی به عنوان مدیریت دانشگاه به عنوان یک اصل مثبت در نظر گرفته می شود ، اما تصمیم نهایی مطابق تصمیم دولت TRNC و سایر مراجع ذیربط اتخاذ می شود. برای به روزرسانی های آینده می توانید کانال های ارتباطی رسمی دانشگاه ما را دنبال کنید.

 1. آیا تقویم دانشگاهی به روز خواهد شد؟
  تقویم دانشگاهی در وب سایت دانشگاه ما به روز شده و اعلام شده است. همچنین می توان مطابق تصمیمات اتخاذ شده توسط دولت TRNC و مقامات ذیربط ، هرگونه تغییر در آینده را ایجاد کرد. با توجه به این موضوع ، می توانید اطلاعیه هایی را که باید در کانالهای ارتباطی رسمی دانشگاه ما انجام شود ، دنبال کنید.
 2. آیا اطلاعات مربوط به حضور و غیاب گرفته می شود؟ اگر چنین است ، چگونه و طبق آنچه انجام خواهد شد؟
  اطلاعات مربوط به حضور و غیاب توسط بستر مودل ، یکی از سکوهای دیجیتال دانشگاه ما ثبت می شود. نظارت همزمان و یا ناهمزمان دوره ها برای آموزش و آموزش دانش آموزان ما بسیار مهم است.

حسابداری
1- در صورت تأخیر در پرداخت شهریه شهریه من ، آیا بهره اعمال خواهد شد؟
به دلیل تاخیر در پرداخت اقساط نیمسال بهار ، هیچ مجازاتی اعمال نخواهد شد. با این حال ، پرداخت ها باید تا تاریخ مشخص شده در بالا انجام شود.

 1. آیا نرخ ارز ثابت خواهد بود؟ نرخ ارز نمایش داده شده در SIS بیش از نرخ ارز روزانه است.
  برای پرداخت دوره های اضافی یا درخواست مدارک مربوط به وضعیت دانشجویی برای کسانی که در لیره ترکیه پرداخت می کنند ، نرخ هزینه های چاپی ، مواد چاپی با این نرخ تعیین می شود ، در مواردی که 1 یورو بالاتر از 7.00 TL باشد
 2. آیا اقساط به تعویق می افتد؟
  دانشجویان برای پرداخت اقساط خود بدون مجازات تا 29 مه 2020 ، فقط برای ترم بهار 2019-2020 فراهم شده اند.

4- آیا دانشگاه برای ترم بهار تخفیف ویژه ای به ما می دهد؟
آموزش در ترم بهار از طریق سکوی دیجیتال ادامه می یابد. هیچ تخفیفی در نظر گرفته نشده است زیرا ساعت عملی / اجرای دوره ها مطابق با برنامه هایی که سنا دانشگاه در پایان دوره شیوع آن با توجه به ماهیت دوره ها برگزار خواهد شد ، برگزار می شود.

مسافرت رفتن

 1. اگر به کشور خود بازگردم ، آیا این امکان وجود دارد که نیاز به بازگشت داشته باشم؟
  دانشگاه ما مطابق تصمیماتی که دولت TRNC و مقامات رسمی آن اتخاذ می کنند ، اقدامی خواهد کرد. شما می توانید اطلاعیه های مربوط به این موضوع را از طریق کانال های رسمی دانشگاه ما دنبال کنید.
 2. ما دوست داریم به خانواده خود برگردیم. چه کاری باید انجام دهیم؟
  می توانید در رابطه با این موضوع با سفارت جمهوری نیکوزیای جمهوری ترکیه تماس بگیرید.
  پست الکترونیکی: buyukelcilik.lefkosa@mfa.gov.tr
  تلفن: 0539 100 10 20

3-اگر با شروع آموزش همه گیری ادامه یابد ، هنگام بازگشت از کشورم ، چه نوع فرآیند قرنطینه اعمال می شود؟
یک فرایند مطابق با تصمیمات شورای وزیران TRNC انجام خواهد شد. به همین دلیل ، پیگیری اعلامیه های ارائه شده از کانال های رسمی ما مهم است.

کتابخانه

 1. آیا تاریخ بازگشت کتابهایی که از کتابخانه وام گرفته ام به پایان رسیده است ، مجازات تعیین می شود؟
  هیچ مجازاتی برای تاخیر در بازگشت کتاب ها در طول همه گیری وجود نخواهد داشت.

SIS

 1. من با مودل مشکل دارم. در مورد آن چه کاری می توانم انجام دهم؟
  برای اینکه بتوانید خدمات بهتری به شما ارائه دهیم و از تأخیر در دوره های خود جلوگیری کنید ، سیستم هر روز بررسی می شود و مرتباً بهبود می یابد. مربیان دوره خود را در مورد مشکلاتی که با شما روبرو هستید مطلع کنید و همچنین فرم منتشر شده در مورد Moodle را در رابطه با این موضوع بررسی کنید
 2. برای بروزرسانی شماره گذرنامه من چه کاری باید انجام دهم؟
  طوماری را از طریق سیستم اطلاعات دانشجویی (CIU-SIS) بنویسید. تصویر یا نسخه اسکن شده صفحه حاوی اطلاعات بیومتریک گذرنامه خود را (همراه با عکس خود) در پیوست دادخواست خود قرار دهید.
 3. برای بروزرسانی شماره تلفن خود چه کاری باید انجام دهم؟
  شما می توانید به روزرسانی خود را از طریق سیستم اطلاعات دانشجویی (CIU-SIS) انجام دهید.

امور دانشجویی

 1. من قبلاً فارغ التحصیل شده ام و درخواست کردم تا قبل از تعلیق تحصیل در دانشگاه ، مدرک دیپلم بگیرم. محموله من هنوز وارد نشده است باید چکار کنم؟
  از تاریخ 4 مه سال 2020 ، از آنجا که مهلت قانونی جداگانه حذف شده است ، ما با تصمیم شورای وزیران TRNC شروع به خدمت به شما با تعداد کمی از کارکنان کردیم. اطمینان حاصل می شود که با انجام اقدامات لازم ، دیپلم های شما برای شما ارسال می شود ، اما شرکت های حمل و نقل از TRNC به خارج از کشور یا بالعکس هنوز شروع نشده اند ، بنابراین شرکت های حمل بار در حال حاضر کار نمی کنند. وقتی شرکت های باری شروع به کار می کنند ، تمام معاملات به صورت سفارش انجام می شود.

2- آیا دیپلم من برای من ارسال می شود؟
ما اکنون با تعداد کمی از کارکنان مطابق با اقدامات انجام شده توسط شورای وزیران TRNC از تاریخ 4 مه 2020 خدمت می کنیم. با این وجود ، در صورت درخواست ، بسته به نیاز فوری شما ، اسناد الکترونیکی و امضا شده شما می تواند باشد. برای شما آنلاین ارسال می شود در هر صورت ، می توانید درخواست خود را با استفاده از سیستم اطلاعات دانشجویی (CIU-SIS) انجام دهید.