هر دانشگاه جدی باید علاوه بر تحقیقات دقیق و خدمات اجتماعی ، آموزش و كیفیت ارائه دهد تا بتواند در دنیای علم نیز شركت كند. یک سیستم آموزشی با کیفیت بالا می تواند از طریق اعتبارنامه های سازمان های معتبر ملی و بین المللی ارزیابی شود. در همین راستا ، برنامه های کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی اعمال ، شروع و در برخی موارد اعتبار سازمان های ملی و بین المللی مانند MÜDEK را کسب کرده است. برنامه های مهندسی عمران ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی برق-الکترونیک و مهندسی صنایع توسط MÜDEK قبلاً اعتبارگذاری شده اند.
کادر مجرب دانشکده مهندسی و آزمایشگاه های مجهز ما در مقایسه با دانشگاه های منطقه استثنایی هستند و به ما کمک می کنند تا با روش های نوین تدریس کنیم ، و آموزش های کارشناسی و کارشناسی ارشد معاصر را ارائه دهیم که دانشجویان را قادر می سازد در رشته های خود متخصص شوند.
دانشجویان دانشکده فنی مهندسی در دوره های کلاسهای مدرن شرکت می کنند که کلیه تجهیزات و امکانات لازم را برای ادامه آموزش خود دارند. دانشگاه بین المللی قبرس (CIU) با داشتن یک کتابخانه سازمان یافته ، خوابگاه های دانشجویی در مناطق تفریحی ، زمین های ورزشی سرپوشیده و روباز ، دانشگاهی مدرن و پر جنب و جوش را ارائه می دهد که کلیه دانشجویان CIU را به لذت بردن و افتخار دانشگاه در طول تحصیلات خود ترغیب می کند.