پروفسور دکتر متین کاراداچ ، معاون دانشکده هنر و علوم ، در دانشگاه بین المللی قبرس (CIU) گفت: مستندی درباره زندگی ، آثار و افکار شاعر مشهور جهان قبرس ترکیه ، عثمان تورکی آماده می شود.

پروفسور دکتر کاراداچ اظهار داشت که این مستند در درجه اول برای نمایش در قبرس شمالی و بعداً در ترکیه و جهان ترکیه تهیه می شود. وی گفت زندگی Türkay به عنوان یک فیلم مستند مستند مبتنی بر زندگی ، اشعار و افکار او تولید می شود.

کاراداخ یادآوری کرد که عثمان ترکی در سال 1927 در روستای کازافانا (اوزانکی) در کرنیا به دنیا آمد. وی گفت که به خاطر اشعار خود که معمولاً به زبان انگلیسی می نوشت ، شهرت جهانی کسب کرد. کاراداچ همچنین خاطرنشان کرد: عثمان تورکی یکی از نخستین شاعران ترکیه ای است که برای دریافت جایزه نوبل ادبیات نامزد شده است.

کاراداچ گفت: این فیلم مستند در مورد زندگی شاعر ، مکانهایی که او در آن زندگی کرده ، اقوام وی ، اماکنی است که در اشعار ، بناهای تاریخی ، اماکن تاریخی و اماکن اساطیری به سر می برد.

در اولین مراحل ساخت مستند ، مطالعات سناریو ایجاد می شود و سپس مطالعات مقدماتی با گروه های دانشجویی انجام می شود. پس از مشاهدات میدانی و فیلمبرداری ، برنامه هایی ترتیب داده می شود و مواد اولیه به اتمام می رسد و سپس مونتاژ و ضبط صدا انجام می شود.

سرانجام ، تلاش خواهد شد تا این مستند در کانال های محلی ، ملی و حتی بین المللی نمایش داده شود. کاراداچ اعلام کرد که هیئتی به اسم او در اوزانکی برگزار می شود. همچنین برنامه هایی در مورد کانال های تلویزیونی در مورد این موضوع برگزار می شود.