ماجرای انتخاب رشته تحصیل در رشته داروسازی در CIU چیست؟
من به عنوان کودکی که در یک بیمارستان بزرگ شدم ، همیشه می دانستم که در بخش بهداشت کار می کنم. داروخانه همیشه یک منطقه کاری بود که من ترجیح می دادم. به همین دلیل تصمیم گرفتم برای تحصیل در رشته داروسازی به قبرس بیایم. مهمترین عامل در ترجیح من از قبرس شمالی پدرم بود که متکلم کتاب مقدس است. وی در مورد تاریخ ، اماکن تاریخی و شهرهای باستانی قبرس شمالی به من گفت و این توجه من را به خود جلب کرد. اینگونه است که من برای اولین بار در مورد این جزیره یاد گرفتم.

در حالی که قصد داشتم داروسازی را در دانشگاه بین المللی قبرس تحصیل کنم ، همچنین معتقدم CIU یک تجربه یادگیری خوب است که بتوانم فرهنگ های دیگر را به دلیل محیط چند فرهنگی در دانشگاه کشف کنم.

شما در اوقات فراغتتان چه می کنید؟
من موسیقی ، رقص ، خیاطی و خلقت ، نوشتن و صحبت کردن را دوست دارم. بزرگترین اشتیاق من خیاطی و طراحی مد است. دوست دارم خلاقیت خود را در طراحی های خود برای نام تجاری خود ، Zinelle Zibah ​​Couture بیان کنم.

آیا شما در هر باشگاه و انجمن CIU یا خارج از CIU شرکت می کنید؟
در طول زندگی دانشجویی خودم ، افراد بزرگی را ملاقات کرده ام و از این طریق مهارت های ارتباطی و زبانی خود را توسعه داده ام. من خوشحال شدم که فرصتی برای شرکت در بسیاری از برنامه ها ، برنامه های باشگاهی و اجتماعات برگزار شده در دانشگاه داشتم.

من این فرصت را داشتم که به عنوان رئیس انجمن دانشجویان دانشجویی نیجریه در CIU و دبیر مجلس سنا برای انجمن ملی دانشجویان دانشجویی نیجریه خدمت کنم. علاوه بر این ، من همچنین معاون رئیس بنیاد رقص ماكاریوس بودم كه در مورد انجیل معاصر ، هیپ هاپ و سالسا تمرکز دارد. سرانجام ، قبل از فارغ التحصیلی ، من نیز در سازمان PATROL شرکت کردم که به جوانان کمک می کند تا ذهن ، مهارت و استعداد خود را پرورش دهند.

برنامه آینده شما چیست؟ آیا قصد دارید سرگرمی خود را به یک حرفه تبدیل کنید؟
بعد از دریافت کارشناسی ارشد داروسازی ، اکنون در مقطع دکتری Bioengineering مشغول به تحصیل هستم. برنامه هدف من این است که دکترا را با موفقیت ترین روش تکمیل کنم. علاوه بر زندگی دانشگاهی ، می خواهم طرح هایم را به یک برند سازگار با محیط زیست تبدیل کنم که آگاهی از نیاز به بازیافت را ایجاد کند و در نتیجه چالش های زیست محیطی موجود را کاهش دهد. من معتقدم که با تلاش و فداکاری به این هدف خواهم رسید.

الهام شما در زندگی چیست؟
دانستن اینکه من می توانم دنیایی را ایجاد کنم که در آن تنوع ایجاد کنیم و هر کس در آن بی نظیر است ، به من الهام می دهد که ادامه دهم و هرگز تسلیم نشوم. من معتقدم که هر قدمی که برمی دارم فراتر از کاری است که انجام می دهم و قصد دارم انجام دهم. یکی از مهمترین درسی که من در زندگی آموخته ام این است ، هر چقدر هم که شرایط سخت باشد ، همیشه راه درست برای دستیابی به چیزی وجود دارد.

چه توصیه ای به سایر دانشجویان CIU می دهید؟
انجام آموزش های ما همراه با سرگرمی های ما بسیار دشوار است ، بنابراین مدیریت زمان و تعیین اولویت ها از این نظر مهم است. بنابراین ، شما نیازی به صرف انرژی در مواردی ندارید که برای شما ضروری نیست.

دانشجوی بودن در CIU چه امتیازاتی دارد؟
در سال 2015 ، من این فرصت را داشتم که در رویدادهای جشنواره بهار شرکت کنم و همچنین یک نقش فعال به عنوان هماهنگ کننده گروه کر مسیحیان CIU داشته باشم. در سال 2018 ، من در رویداد CIU TEDx سخنران بودم.

علاوه بر اینکه جزء اولین دانشجویانی هستم که به عنوان دستیار دانشجویی در گروه من منصوب شده است ، هم اکنون به عنوان دستیار تحقیق در دانشکده مشغول به کار هستم. من بسیار خوشبخت هستم که در CIU تحصیل می کنم ، که انواع زندگی دانشگاهی و اجتماعی را ارائه می دهد. دوستانی که اینجا ملاقات کردم مثل خانواده ام شدند.

نظر شما در مورد CIU چیست؟
من دانشگاه بین المللی قبرس را به عنوان یک مرکز یادگیری در نظر می گیرم که فرصت هایی را برای کمک به دانشجویان برای یادگیری و پیشرفت خود می گذارد. اگرچه من در اوج خود نیستم و راه طولانی برای رسیدن به آن را در پیش دارم ، اما من انتخاب می کنم که در هر لحظه از سفر ، یادگیری ، پیشرفت و کار به سمت آن فعال باشم.