درباره قبرس - دانشگاه بین المللی قبرس

قبرس که به عنوان مروارید کوچک مدیترانه شناخته می‌شود ، جزیره‌ای با تاریخ غنی، فرهنگ متنوع و زیبایی‌های طبیعی است. قبرس شمالی دارای شش منطقه است. نیکوزیا، کرنیا، فاماگوستا، مورفو، اسکله و لفکه. دانشگاه بین المللی قبرس که در سال 1997 در نیکوزیا، پایتخت جمهوری ترکیه قبرس شمالی (TRNC) تأسیس شده است، سمبلی از نمای معاصر قبرس و یکی از مراکز فرهنگی و تاریخی مدیترانه است. قبرس هزاران سال در چهارراه تمدن‌های بی‌شمار باستانی قرار داشته است. جمهوری ترکیه در قبرس شمالی – قسمت شمالی این جزیره – با داشتن یک سال کامل هوای مدیترانه ای دل انگیز و لاکچری بودن از نظر داشتن زیبایی طبیعی و فرهنگی، یکی از امن‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود.

TRNCیک مقصد ایده آل برای آموزش عالی است که دانشجویانی از 110 تابعیت مختلف این جزیره را خانه خود می‌دانند. گشت و گزار علمی و آموزشی دانشجویان با زیبایی طبیعی بکر و دست نخورده و گیاهان بومی و همچنین سواحل ماسه‌ای طلایی، به یک تجربه منحصر به فرد تبدیل می‌شود.

زندگی به عنوان دانشجو در نیکوزیا

قبرس شمالی به دلیل کیفیت تحصیل ارائه شده یک مقصد تحصیلی پرطرفدار است  از همین‌رو سالانه افراد زیادی قبرس شمالی را بعنوان مقصدگاه مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند.

نیکوزیا ، پایتخت قبرس شمالی، جایی که محوطه دانشگاه بین المللی قبرس واقع شده است ، مکانی فرهنگی برای زندگی است زیرا در طول تاریخ تحت تأثیر بسیاری از فرهنگ ها قرار داشته است. دانشجویان می توانند از بازدید بیش از 100 مکان مختلف تاریخی که توسط 12 تمدن متفاوت به جا مانده اند، احساسی از حضور در درون تاریخ را تجربه کنند. در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات دانشگاه ، دانشجویان می توانند از سواحل بکر و دست نخورده قبرس در که در سطح جهانی هستند، بازدید کنند؛ زیرا نیکوزیا تنها 15 دقیقه با کرنیا و 40 دقیقه با فاماگوستا فاصله دارد. دانشجویان با حضور در پرجمعیت ترین شهرTRNC ، فرصت های بی نظیری برای شرکت در بسیاری از برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و لذت بردن از انواع کافه ها ، رستوران ها و فروشگاه ها دارند.

غذا و فرهنگ قبرس

غذاهای قبرس تحت تأثیر غذاهای مدیترانه ای قرار دارند و افراد را ترغیب می کند که در تمام طول سال محصولات تازه و فصلی سالم مصرف کنند. محصولات مقرون به صرفه را می توان به طور مستقیم از بازار کشاورزان روز یکشنبه واقع در ترمینال اتوبوس نیکوزیا و همچنین از سوپر مارکت ها خریداری کرد. شما شگفت زده خواهید شد که می توانید با افراد محلی که رفتاری بسیار دوستانه دارند و مهمان نواز هستند به راحتی ارتباط برقرار کنید و برای خودتان دوست پیدا کنید . پذیرایی و میزبانی از میهمانان یک سنت ارزشمند است و به احتمال زیاد برای غذاها و نوشیدنی های محلی دعوت می شوید و همچنین یکی از بالاترین سطوح سواد در جهان و استفاده گسترده از زبان انگلیسی در قبرس شمالی وجود دارد.

آب و هوا: با توجه به شرایط آفتابی و هوای آزاد و هوای گرم حداقل 300 روز در سال ، قبرس شرایط آب و هوایی ایده آل را برای آموزش فراهم می کند. قبرس در منطقه آب و هوای مدیترانه است بنابراین دارای تابستان های گرم و خشک است در حالی که زمستان هایش گرم و بارانی است. میانگین میزان بارش سالانه 500 میلی متر است. میانگین دما در تابستان بین 20 الی30 درجه سانتی گراد و در زمستان 5 الی15 درجه سانتی گراد است.
برق: برق در TRNC همانند ترکیه است و از 220/240 ولت A / C 50Hz استفاده می کند و از دوشاخه استفاده می شود. به منظور استفاده از انواع تجهیزات برقی به راحتی می توان آداپتورهایی که سوکت های دوقلو را به پریزهای سه گانه تبدیل می کنند، با قیمت مناسب در کلیه سوپر مارکت ها پیدا کرد.

ترافیک: عبور مرور وسایل نقلیه در قبرس شمالی از خط سمت چپ انجام می شود. دانشجویانی که دارای گواهینامه رانندگی بین المللی یا مجوز معتبر برای کلاس وسیله نقلیه مرتبط از کشور خودشان هستند، مجاز به رانندگی در قبرس شمالی هستند.
زبان: زبان رسمی ترکی است. با این حال ، زبانی که مردم با آن صحبت می کنند دارای گویش ترکی قبرسی است.

فهرست