تغذیه و رژیم غذایی - دانشگاه بین المللی قبرس
  1. دانشگاه بین المللی قبرس
  2. علوم بهداشتی
  3. تغذیه و رژیم غذایی

دانشکده علوم بهداشتی

تغذیه و رژیم غذایی

مدت زمان: 4 سال

تغذیه-و-رژیم-غذایی

درباره رشته تغذیه و رژیم غذایی دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

هدف دپارتمان تغذیه و رژیم غذایی کمک به جامعه از طریق آموزش افراد، مطالعات تغذیه برای حفاظت از سلامت، بهبود بیماری ها و ایجاد آگاهی کافی و متعادل در مورد تغذیه در جامعه است.

در مرحله اول در دانشگاه بین المللی قبرس شمالی برنامه آموزشی، دوره هایی در زمینه هایی مانند علوم پایه، بهداشت و علوم اداری و در مرحله دوم دوره هایی در زمینه هایی مانند رژیم درمانی، مدیریت سیستم های غذا و نوشیدنی، تغذیه در رشته های خاص برگزار می شود. موارد و تغذیه جامعه علاوه بر تدریس تئوری و شیوه های آزمایشگاهی در کلاس، دانش آموزان دانش خود را با پروژه ها، کارآموزی بهداشت عمومی و آموزش در حین کار تقویت می کنند. دانشجویان دوره های کارآموزی بالینی را در بیمارستان های بزرگسالان و کودکان و موسساتی که خدمات غذا و نوشیدنی ارائه می دهند مانند کارخانه های مواد غذایی، مدارس و موسسات دولتی انجام می دهند.

دانش‌آموزانی که تحصیلات چهار ساله خود را با موفقیت به پایان برسانند، مستحق دریافت مدرک کارشناسی تغذیه و رژیم‌شناسی و عنوان «متخصص تغذیه» هستند.

ماموریت

انطباق با صلاحیت های تعیین شده در چارچوب استانداردهای بین المللی به منظور بهبود، توسعه و ارتقای کیفیت زندگی، حفظ سلامت جامعه با دانش مادام العمر، مهارت ها، ارزش های مبتکر و تغذیه مناسب و متعادل. تربیت یک متخصص تغذیه با رویکرد دانشجو محور، چند رشته ای و مبتنی بر علم و فناوری، همچنین ارائه خدمات آموزشی، آموزشی، پژوهشی و مشاوره ای.

چشم انداز

برای اینکه بخشی با شهرت ملی و بین المللی باشد که با تحقیقات علمی خود، آموزش مدرنی که ارائه می دهد، با فارغ التحصیلان واجد شرایط و مجهز و متعهد به ارزش های اخلاقی، به بهبود سلامت عمومی کمک می کند.

فرصت های تحصیلی رشته تغذیه و رژیم غذایی دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

حرفه متخصص تغذیه در قانون مربوطه به عنوان یک متخصص مراقبت های بهداشتی تعریف شده است. به همین

رشته-تغذیه

دلیل، آموزش دانش‌آموزان بر اساس صلاحیت‌های جهانی به منظور رفع نیازهای خدمات بهداشتی نوین، مجهز به دانش، مهارت و نگرش و رفع مشکلات بهداشتی با کار تیمی برنامه‌ریزی می‌شود.

در برنامه آموزش و پرورش، دانش آموزان از دانش به دست آمده از آموزش نظری خود با کاربردهای خود در اصول تغذیه، آنتروپومتری، شیمی مواد غذایی و آزمایشگاه های میکروبیولوژی حمایت می کنند. دانشجویان با کارآموزی بهداشت عمومی در حل مشکلات تغذیه جامعه در این زمینه مشارکت می کنند و درگیر فرآیندهایی می شوند که با اطلاعات دقیق جامعه را آگاه می کنند و آگاهی را افزایش می دهند. با دوره های کارآموزی تغذیه موسساتی و بیمارستانی، دانشجویان دوره های کارآموزی سیستم های تغذیه بزرگسالان، کودکان و جمعی خود را در بیمارستان های خصوصی و دولتی انجام می دهند.

دانش‌آموزان می‌توانند در رشته‌های بیهوشی، فیزیوتراپی (کاردانی)، فیزیوتراپی و توانبخشی، غذا و هنر آشپزی، پرستاری، حقوق، کمک‌های اولیه و اورژانس، زیست‌شناسی مولکولی و ژنتیک، آموزش پیش‌دبستانی، روان‌شناسی، راهنمایی و روان‌شناسی، رشته‌های دو رشته‌ای را انجام دهند. مشاوره، مدیریت سلامت، مددکاری اجتماعی، زبان و ادبیات ترکی و تجارت و بازرگانی بین المللی

اعتبار و عضویت رشته تغذیه و رژیم غذایی دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

در نتیجه ارزیابی انجام شده توسط هیئت اعتباربخشی برنامه های آموزشی علوم بهداشتی (HSEPAB) بین 19 مارس 2021 تا 30 سپتامبر 2023 به دانشکده علوم بهداشت، تغذیه و رژیم غذایی برنامه کارشناسی CIU اعتبار 2 ساله اعطا شد. در چارچوب فرآیند اعتباربخشی، در چارچوب معیارهای تعیین شده توسط HSEPAB، اصلاحات و نوآوری هایی در اهداف آموزشی برنامه، برنامه درسی و محتوای دروس مطابق با دیدگاه ها و خواسته های ذینفعان داخلی و خارجی صورت گرفت. در چارچوب مطالعات اعتباربخشی، گام‌های بزرگی در جهت افزایش فعالیت‌ها و سمینارهای مختلفی که در حال حاضر برگزار می‌شود، برداشته می‌شود تا به رشد علمی هیات علمی، افزایش رضایت دانشجویان، افزایش فرصت‌های شغلی فارغ‌التحصیلان و تسهیل مبادلات کمک کند. دانشجویان و اساتید بین دانشگاه ها.

 

زمینه های شغلی رشته تغذیه و رژیم غذایی دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

متخصص تغذیه، متخصص بهداشتی است که برنامه آموزش تغذیه و رژیم غذایی را با موفقیت به پایان رسانده و با اخذ “دیپلم کارشناسی تغذیه و رژیم غذایی” حق دارد به این حرفه اشتغال داشته باشد. با درک اهمیت تغذیه در رشد، توسعه، حفظ سلامت مادام العمر، افزایش کیفیت زندگی و درمان مشکلات سلامتی، نیاز به متخصصان تغذیه که از اعضای مهم تیم سلامت هستند نیز افزایش یافته است.

کار به عنوان متخصصین تغذیه:

موسسات درمانی بستری و سرپایی (بیمارستان‌های خصوصی و دولتی، پلی کلینیک‌ها، مراکز بهداشتی، واحدهای دیالیز و غیره)، سیستم‌های تغذیه جمعی (کارخانجات مواد غذایی، بخش‌های غذا و نوشیدنی هتل، کلیه مؤسسات خصوصی و دولتی که تغذیه انبوه را ارائه می‌دهند و غیره)، موسسات بهداشت عمومی که خدمات ارائه می دهند (مراکز سلامت مادر و کودک، مراکز بهداشتی، خانه های سالمندان و سالمندان، مدارس ورزشی و غیره)، مراکز دیالیز، تیم تغذیه داخلی – تزریقی، پلی کلینیک های رژیم غذایی ویژه، صنایع غذایی، خدمات بهداشت عمومی، مادران و مراکز بهداشتی کودک، مراکز بهداشت خانواده، مراکز نگهداری از سالمندان، مراکز ورزشی، موسسات آموزشی و پژوهشی.

فهرست