تحصیل مهندسی سیستم های انرژی در قبرس شمالی - دانشگاه بین المللی قبرس
  1. دانشگاه بین المللی قبرس
  2. مهندسی
  3. مهندسی سیستم های انرژی

مهندسی

مهندسی سیستم های انرژی

مدت زمان: 4

درباره رشته سیستم های انرژی دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

مهندسی سیستم‌ های انرژی شاخه‌ای مهندسی است که مطالعاتی را در زمینه سیستم‌های تولید انرژی، منابع، مدل سازی سیستم‌ها، شبیه‌سازی، بهینه‌سازی، تجزیه و تحلیل، طراحی، ذخیره انرژی و بهره‌وری انرژی انجام می‌دهد. قوانین، مدیریت و سیاست‌های ذاتی در بخش انرژی مدرن برای مهندسی سیستم‌ های انرژی مهم هستند. علاوه بر استفاده و مدیریت فناوری‌های موجود، مهندسان سیستم‌ های انرژی نیز باید قادر به تولید فناوری‌های جدید باشند. بنابراین، برنامه مهندسی سیستم‌ های انرژی با هدف تربیت مهندسین واجد شرایطی که قادر به استفاده از منابع انرژی به روشی کارآمد هستند، می‌توانند تولید، استفاده و انتقال انرژی را برنامه ریزی کنند، قوانین مرتبط با انرژی را درک کنند و قادر به تفکر انتقادی در عین رعایت اصول اخلاقی و اخلاقی باشند، می‌باشد. اصول اجتماعی در فعالیت‌های حرفه‌ای آن‌ها

فرصت های تحصیلی رشته سیستم های انرژی در قبرس شمالی

برنامه درسی برنامه مهندسی سیستم های انرژی در سال اول علوم پایه را پوشش می‌دهد و در سال دوم دوره‌های فنی شامل ابزارهایی مانند ترمودینامیک، انتقال گرما و جرم و سینتیک واکنش را ارائه می‌دهد. از سال دوم به بعد، دوره‌ها بر روی سیستم‌های انرژی مختلف تمرکز می‌کنند و دانشجویان از آزمایشگاه‌های مهندسی کاملاً مجهز برای اجزای عملی یادگیری استفاده می‌کنند. اکثر دوره‌های ارائه شده در سال سوم و چهارم در آزمایشگاه عملی است که امکان پرورش آموزش نظری و عملی دانشجویان را فراهم می‌کند. مؤلفه عملی برنامه درسی با شرکت در دوره‌های آموزشی که دانش آموزان مطالعات انجام شده در زمینه انرژی در سایر مؤسسات را مشاهده می‌کنند، برآورده می‌شود. در پایان چهار سال، هر دانش آموز یک پروژه فارغ التحصیلی دریافت می‌کند که هدف اصلی آن کمک به دانش آموزان در انجام مطالعات در مورد موضوعاتی است که در طول تحصیل خود آموخته‌اند و راه حل‌هایی برای مشکلات اخیر بیابند.

زمینه های شغلی رشته مهندسی سیستم‌ های انرژی

مهندسان سیستم‌های انرژی می‌توانند در طیف وسیعی از محل‌های کار در بخش‌های دولتی و خصوصی، مشاغل خود را توسعه دهند. افزایش میزان سرمایه گذاری در انرژی، به ویژه در دهه گذشته، منجر به افزایش تقاضا برای مهندسان در بخش انرژی شده است. فارغ التحصیلان برنامه مهندسی سیستم های انرژی از دانشگاه بین المللی قبرس می‌توانند در زمینه‌های مرتبط با بهره‌وری انرژی، صرفه جویی در انرژی و قوانین انرژی کار کنند.

امروزه در پاسخ به تقاضای انرژی پاک، سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر مانند نیروگاه‌های خورشیدی، بادی، بیوانرژی، زمین گرمایی و نیروگاه‌های برق آبی در حال افزایش است. علاوه بر این‌ها، توسعه‌های برنامه ریزی شده در نیروگاه‌های حرارتی و نیروگاه‌های هسته‌ای نیز وجود دارد. این تحولات همچنین منبع قابل توجهی برای اشتغال ایجاد می‌کند.

فهرست