تحصیل مهندسی نفت و گاز طبیعی در قبرس شمالی - دانشگاه بین المللی قبرس
  1. دانشگاه بین المللی قبرس
  2. مهندسی
  3. مهندسی نفت و گاز طبیعی

مهندسی

مهندسی نفت و گاز طبیعی

مدت زمان: 4

درباره رشته مهندسی نفت و گاز طبیعی دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

مهندسی نفت و گاز طبیعی به دلیل استفاده از سوخت‌های فسیلی به‌عنوان منبع انرژی، تأثیر آن بر تعادل اقتصادی و کاهش تخمینی مخازن، یکی از مهم‌ترین رشته‌های مهندسی در بین تمامی رشته‌های مهندسی است. بنابراین اکتشاف مخازن جدید، بهره برداری اقتصادی از آن‌ها و انتقال نفت تولیدی به نقطه استفاده با توجه به محیط زیست برای آینده بشر بسیار مهم است. هدف ما عضویت در صنعت نفت و مشارکت در تولید و اقدامات حفاظت از محیط زیست (علاوه بر اکتشاف، بهره برداری و حمل و نقل تجارت) است.

فرصت های تحصیلی رشته مهندسی نفت و گاز طبیعی قبرس شمالی

این برنامه برای آماده کردن فارغ التحصیلان برای مهارت در ریاضیات، احتمالات و آمار، مکانیک سیالات، مقاومت مواد و ترمودینامیک طراحی شده است. موضوعات تخصصی رشته مهندسی نفت عبارتند از: طراحی و تجزیه و تحلیل سیستم‌های چاه، حفاری و تکمیل چاه‌ها، ارزیابی سازندهای زمین شناسی زیرسطحی با استفاده از روش‌های زمین شناسی و مهندسی، طراحی و تجزیه و تحلیل سیستم‌های تولید، تزریق و جابجایی سیالات، کاربرد مهندسی مخازن. اصول بهینه سازی توسعه و مدیریت منابع، استفاده از اقتصاد پروژه و روش‌های ارزیابی منابع برای طراحی و تصمیم گیری. این محتوا با یک تجربه پروژه فارغ التحصیلی تکمیل می‌شود که دانشجویان را برای شیوه‌های مهندسی، ترکیب استانداردهای مهندسی و محدودیت های واقع بینانه آماده می‌کند.

دانشجویان از بازدیدهای فنی، آموزش تابستانی و سمینارهایی که توسط مهندسان حرفه‌ای و مدیران شرکت‌های بنزین برگزار می‌شود، بسیار بهره مند می‌شوند. روزهای کاری که توسط دانشگاه برگزار می‌شود، دانشجویان را قادر می‌سازد تا بخش نفت و گاز طبیعی را بهتر درک کنند.

زمینه های شغلی رشته مهندسی نفت و گاز طبیعی

فارغ التحصیلان این برنامه از دانشگاه بین المللی قبرس می‌توانند به راحتی فرصت‌های شغلی در شرکت‌های داخلی یا بین المللی که با نفت و یا گاز طبیعی سروکار دارند پیدا کنند. این موقعیت می‌تواند در اکتشاف نفت، حفاری، تولید، حمل و نقل، توسعه و نگهداری تجهیزات، یا در پالایش و توسعه فرآورده‌های نفتی برای اقدامات خاص باشد. مهندسان نفت و گاز طبیعی می توانند به عنوان مهندس در اکتشاف و حفاری، در مناطق تولید، در یک پالایشگاه به عنوان مهندس یا به عنوان مدیر کار کنند. مهندسان نفت و گاز طبیعی نیز می‌توانند به عنوان مهندس انرژی با تمرکز بر استفاده کارآمد از فرآورده‌های نفتی در تمام زمینه‌های مرتبط کار کنند.

فهرست