تحصیل روزنامه نگاری در قبرس شمالی - دانشگاه بین المللی قبرس
  1. دانشگاه بین المللی قبرس
  2. ارتباطات
  3. روزنامه نگاری

ارتباطات

روزنامه نگاری

مدت زمان: 4

درباره رشته روزنامه نگاری دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

هدف برنامه روزنامه نگاری در CIU آماده کردن دانشجویان برای حرفه در رسانه‌های خبری مدرن و کمک به آن‌ها برای دستیابی به پتانسیل‌های خود به عنوان روزنامه نگار است. دوره های ما به دانش آموزان یک پیشینه جامع در تاریخ و تئوری روزنامه نگاری می‌دهد، در حالی که مهارت‌های خود را در نوشتن و گزارش توسعه می‌دهد. علاوه بر این، دانشجویان عکاسی خبری، طراحی صفحه و تولید ویدئو را مطالعه می‌کنند و طیف وسیعی از مهارت‌ها را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند که می‌توانند در اتاق خبر مدرن از آن‌ها استفاده کنند.

فرصت های تحصیلی رشته روزنامه نگاری در قبرس شمالی

در طول سال تحصیلی، بازدیدهایی از روزنامه‌ها و آژانس‌های ملی در قبرس شمالی و متخصصان رسانه، و همچنین از کارشناسان این رشته برای مشارکت در کلاس‌ها دعوت می‌شود. نویسندگان، سردبیران مدیریت، ویراستاران اخبار، طراحان صفحه، عکاسان و ویراستاران عکس نیز در پانل‌ها، سمینارها، کنفرانس‌ها و کارگاه‌های آموزشی به نفع دانشجویان شرکت می‌کنند. دانشجویان همچنین از طریق دو دوره کارآموزی، که در دو سال آخر تحصیل گرفته شده اند، تجربه عملی محیط های کاری حرفه‌ای را به دست می‌آورند.

سایر رشته‌های این دانشکده شامل: رشته روابط عمومی، رادیو تلویزیون و طراحی ارتباطات بصری است.

زمینه های شغلی رشته روزنامه‌ نگاری

دانشجویانی که از برنامه روزنامه‌ نگاری فارغ‌التحصیل می‌شوند می‌توانند در سازمان‌های رسانه‌های چاپی، رادیویی و آنلاین استخدام شوند، در روابط عمومی در سازمان‌های دولتی یا بخش خصوصی کار کنند، یا به کار علمی خود در دانشگاه‌ها ادامه دهند. آنها با تسلط به زبان انگلیسی گفتاری و نوشتاری، می‌توانند برای آژانس‌ها و شرکت‌های بین المللی نیز کار کنند. روزنامه نگاران بزرگ در زبان متخصص هستند: آنها می‌توانند ساده و روان بنویسند و می‌توانند گزارش دهند و مطالب نوشتاری و صوتی را ویرایش کنند. آنها می‌توانند در زمینه‌های اخبار، ورزش، اقتصاد، سیاست، طبیعت، اتومبیلرانی، فناوری و سلامت و همچنین ویرایشگر عکس، مدیر تصویری، سردبیر اجرایی، مدیر خبر، هماهنگ کننده اخبار و هماهنگ کننده پخش، خبرنگار شوند. فرصت‌ها برای فارغ التحصیلان روزنامه نگاری متعهد و مشتاق از دانشگاه بین المللی قبرس فراوان است.

فهرست