تحصیل زیست شناسی مولکولی و ژنتیک در قبرس شمالی - دانشگاه بین المللی قبرس
  1. دانشگاه بین المللی قبرس
  2. علوم و هنر
  3. زیست شناسی مولکولی و ژنتیک

علوم و هنر

زیست شناسی مولکولی و ژنتیک

مدت زمان: 4

درباره رشته زیست شناسی مولکولی و ژنتیک دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

گروه زیست شناسی مولکولی و ژنتیک که در سال 2017 تاسیس شد، یک رشته بین رشته‌ای است که به طور مداوم در حال توسعه است. برهمکنش‌های خواص اساسی، ساختارها و عملکردهای مولکول‌هایی که حیات را تشکیل می‌دهند، نقش آن‌ها در رشد، پدیده‌های فیزیولوژیکی و پاتولوژیک را بررسی می‌کند. گروه زیست شناسی مولکولی و ژنتیک (انگلیسی) رشته‌های مهندسی زیستی، مهندسی زیست شناسی شیمی، مهندسی سیستم‌ها، مهندسی نرم افزار و مهندسی کامپیوتر را با چشم انداز ترکیب تئوری و عمل تدریس می‌کند. هدف این دپارتمان آموزش مناسب ترین نامزدها در موقعیت های علمی و سایر فرصت‌های شغلی با سیستم آموزشی چند رشته‌ای خود است.

زیست شناسی مولکولی همزمان با علم ژنتیک وراثت و تنوع بین موجودات است. از این رو زیست شناسی و ژنتیک مولکولی با رویکرد به فرآیندهای زیستی از نظر ساختار مولکولی و عملکرد در سطح ساختار و عملکرد مولکول‌های زیستی، سعی در تبیین موضوعاتی دارد که اساس زندگی را تشکیل می‌دهد. تحقیقات در رشته‌های مختلف از جمله سرطان، بیماری های ژنتیکی و متابولیک، ژنتیک میکروبی و بیوتکنولوژی، بیوتکنولوژی گیاهی با حمایت نهادهای بین المللی انجام می‌شود.

دپارتمان MBG که زیرساخت مدرنی را برای محققان در آزمایشگاه ما در مورد موضوعات مرتبط فراهم می‌کند، قصد دارد مطالعات بین رشته‌ای را با گروه‌های فیزیک و شیمی به موازات تکامل زیست شناسی مولکولی و فناوری توسعه دهد. به منظور آموزش دانشمندان مطابق با این تغییر، دپارتمان MBG شروع به تهیه برنامه‌های کارشناسی دو رشته یا سه رشته به ویژه در رشته های فیزیک و شیمی کرد.

فرصت های تحصیلی رشته زیست شناسی مولکولی و ژنتیک قبرس شمالی

در این دپارتمان، کارکنان آکادمیک واجد شرایطی وجود دارند که به آموزش انگلیسی متوسط می‌پردازند. نظارت کنونی توسعه دانشگاهی جهانی و تحولات مبتنی بر جهانی بودن زبان علمی بسیار مورد تاکید است. امکانات آزمایشگاهی سطح بالای دانشگاه بین المللی قبرس به فرآیندهای آموزشی در این بخش هویتی معاصر و سطح بالایی بخشیده است. علاوه بر امکانات دانشگاهی و آزمایشگاهی در رشته‌های فیزیک و شیمی، حضور دانشکده‌های پزشکی و دندانپزشکی نیز فرآیندهای آموزشی این گروه را به سطوح بالاتر می‌برد.

در این برنامه دوره‌هایی در زمینه زیست شناسی، بیوانفورماتیک، ژنتیک، ژنومیک، ژنتیک جمعیت، زیست شناسی سلولی، بیوشیمی و تحقیقات سلول‌های بنیادی وجود دارد که دانشجویان را به رشته‌های مختلف هدایت می‌کند. علاوه بر دوره‌های عمومی جامع در برنامه اصلی دانشگاه بین المللی قبرس، دانشجویان این بخش دروس عمومی زیست شناسی، بیوشیمی، شیمی آلی، زیست شناسی مولکولی، زیست شناسی سلولی، ژنتیک، زیست شناسی رشد، بیوتکنولوژی، بیوانفورماتیک و آزمایشگاه را می‌گذرانند. از دانشجویان انتظار می‌رود که زیر نظر یکی از اعضای هیئت علمی در تحقیقات شرکت کنند و دانش و مهارت خود را از طریق پروژه‌های تحقیقاتی در سال آخر خود افزایش دهند.

زمینه های شغلی رشته زیست شناسی مولکولی و ژنتیک

فارغ التحصیلان ستون فقرات بسیاری از شرکت ها در بخش بیوتکنولوژی در حال توسعه خواهند بود. سلول‌های بنیادی، تشخیص ژنتیکی و مراکز لقاح آزمایشگاهی و موسسات پزشکی قانونی از جمله زمینه‌های تجاری هستند که فارغ التحصیلان ما در آن‌ها موفق خواهند شد. تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان ما می‌توانند تحصیلات آکادمیک خود را در بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی برجسته‌ای که ما داریم ادامه دهند. قراردادهای همکاری با. بیولوژیست‌های مولکولی می‌توانند در دانشکده‌های علوم، پزشکی، کشاورزی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه‌ها باشند.

علاوه بر این، فارغ التحصیلان می‌توانند در بخش دولتی در وزارتخانه‌ها، موسسات تحقیقاتی و در بدنه شرکت‌های اقتصادی دولتی کار کنند. در بخش خصوصی می‌توانند در واحدهای تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت در صنایع دارویی و غذایی مشارکت داشته باشند. در بخش پزشکی، می‌توان آن‌ها را برای کار در بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌های آنالیز ویژه، آزمایشگاه‌های جنایی، آزمایشگاه‌های تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت سازمان‌های خصوصی و واحدهای لقاح آزمایشگاهی انتخاب کرد. آن‌ها می توانند به عنوان نماینده فروش و مشاور فنی در بخش واردات و صادرات شرکت‌های خصوصی در زمینه پزشکی و زیست شناسی فعالیت کنند. آن‌ها همچنین با توسعه بخش‌های جدید مانند سلول‌های بنیادی در آینده از فرصت تجاری گسترده تری بهره مند خواهند شد.

فهرست