تحصیل اقتصاد در قبرس شمالی - دانشگاه بین المللی قبرس
 1. دانشگاه بین المللی قبرس
 2. اقتصاد و علوم اداری
 3. اقتصاد

اقتصاد و علوم اداری

اقتصاد

مدت زمان: 4

درباره رشته اقتصاد دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

اقتصاد، یک علم اجتماعی است که نه تنها تمامی فرآیندهای تولید تا مصرف را پوشش می‌دهد، بلکه به مطالعه موضوعاتی مانند تجارت، توزیع، واردات و صادرات نیز می‌پردازد. تاریخ اقتصاد با شروع فعالیت‌های اقتصادی ناشی از انسان آغاز شد. از سوی دیگر، بخش اقتصاد، امکان پیگیری، مشاهده، بازرسی معاملات اقتصادی دولت‌ها، شرکت‌ها، مؤسسات یا سازمان‌ها را فراهم می‌کند و با استخراج نتایج معنادار از این معاملات، نتایج مؤثری در زمینه‌های فروش و بازاریابی به دست می‌آورد. هدف گروه اقتصاد آموزش اقتصاد پایه و تکنیک‌های تحلیل به دانشجویان دانشگاه است. همچنین هدف آن آموزش اقتصاد پایه و روش‌های تجزیه و تحلیل، و توسعه تحقیقات، تجزیه و تحلیل و ارزیابی نتایج دانشجویان است. گروه اقتصاد همچنین دارای برنامه‌های کارشناسی ارشد با و بدون پایان نامه است.

فرصت های تحصیلی رشته اقتصاد قبرس شمالی

در بخش اقتصاد به دانشجویان دوره کارشناسی 4 ساله عنوان “اقتصاددان” داده می شود. داده می شود.  برنامه درسی اعمال شده در بخش کارشناسی

رشته-اقتصاد

اقتصاد برای ادغام نظریه اقتصادی و سیاست‌های اقتصادی با شیوه‌های دنیای تجارت آماده شده است. بنابراین، هدف آن ایجاد یک پایه اقتصادی محکم است. محتوای آموزشی که با دروس نظری پایه شروع می‌شود، مطابق با شرایط موجود به روز می‌شود. دانشجویان توسط دوره‌های میدانی نظری و کاربردی پشتیبانی می‌شوند. دانشجویانی که قصد دارند این بخش را در لیست ترجیحات خود بگنجانند، دروس اقتصاد، اقتصاد کلان، اقتصاد خرد، اقتصاد محیطی، پول و بانکداری، علوم سیاسی، اقتصاد بین‌الملل، آمار، اقتصاد توسعه، تاریخ اندیشه اقتصادی و بسیاری از دروس دیگر را در طول دوره خود مسئول خواهند بود. زندگی آموزشی در صورت تمایل، دانشجویان می‌توانند برنامه تحصیلات تکمیلی خود را ادامه دهند و به سمت حرفه آکادمیک بروند.

زمینه های شغلی رشته اقتصاد

فارغ التحصیلان گروه اقتصاد نیز فارغ التحصیلان یک علم هستند، حوزه‌های کاربردی آن‌ها بسیار گسترده است. اکثریت کسانی که عنوان اقتصاددان را دارند ترجیح می‌دهند در زمینه‌های زیر شرکت کنند.

 • بانکداری
 • بازار بورس
 • فروش و بازاریابی
 • تحصیلات
 • فعالیت های خدمات غذا و نوشیدنی
 • فعالیت های املاک و مستغلات
 • شغل دانشگاهی
 • خدمات عمومی
 • اطلاعات و ارتباطات
 • مشاوره اقتصادی

فارغ التحصیلان دپارتمان اقتصاد از دانشگاه بین المللی قبرس می‌توانند در هر بخشی که رابطه تجاری و خریدی وجود دارد شغل بیابند. از سوی دیگر، اقتصاددانان می‌توانند با تجربه‌ای که در طول تحصیلات خود در مقطع کارشناسی به دست آورده‌اند، در مورد نوع کاری که می‌خواهند انجام دهند، تصمیم بگیرند. برخی از آن‌ها ممکن است ترجیح دهند در ادارات دولتی، دفاتر مشاوره، واحدهای نظارتی، بانک‌ها یا سازمان‌های اقتصادی مختلف کارمند باشند، برخی ممکن است ترجیح دهند در شرکت‌های خصوصی کار کنند. بنابراین، فرصت‌های شغلی زیادی برای فارغ التحصیلان اقتصاد در دو بخش دولتی و خصوصی وجود دارد.

فهرست