تحصیل زبان و ادبیات ترکی در قبرس شمالی - دانشگاه بین المللی قبرس
  1. دانشگاه بین المللی قبرس
  2. علوم و هنر
  3. زبان و ادبیات ترکی

علوم و هنر

زبان و ادبیات ترکی

مدت زمان: 4

درباره رشته زبان و ادبیات ترکی دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

برنامه لیسانس زبان و ادبیات ترکی افراد واجد شرایطی را آموزش می‌دهد که می‌توانند خود را در زمینه زبان، فرهنگ و ادبیات ترکی در راستای ماموریت دانشگاه بین المللی قبرس آموزش دهند. هدف این دپارتمان این است که با به اشتراک گذاشتن دانش از طریق آموزش و پرورش به کشور و جامعه منفعت برساند تا بتواند با موفقیت نماینده دانشگاه باشد. سفرها و فعالیت‌های اجتماعی مختلفی برای تسهیل سازگاری اجتماعی دانش آموزان سازماندهی می‌شود. کنفرانس‌ها، پنل‌ها و غیره نیز به صورت منظم برگزار می‌شود. از طریق جلسات دانشگاهی، دانشجویان ما این فرصت را دارند که با کارشناسانی که در این زمینه و در زمینه‌های مختلف کار می‌کنند، ملاقات و گفتگو کنند. در روزهای یادبود ملی، فعالیت‌هایی با مشارکت دانش آموزان سازماندهی می‌شود. علاوه بر این، یادگیری زبان خارجی تشویق می‌شود.

اعتبارنامه های رشته زبان و ادبیات ترکی دانشگاه

برنامه زبان و ادبیات ترکی از 24 فوریه 2018 توسط انجمن ارزیابی و اعتباربخشی علوم، ادبیات، علم-ادبیات، زبان و تاریخ-جغرافی (FEDEK) که یک موسسه معتبر اعتباربخشی پیشرو است، از 24 فوریه 2018 معتبر شده است و به آموزش خود ادامه می‌دهد.

فرصت های تحصیلی رشته زبان و ادبیات ترکی قبرس شمالی

این برنامه علاوه بر دروس شاخه‌های اصلی علم، دوره‌هایی مانند ادبیات عامیانه ترکی، ادبیات ترکی جدید، ادبیات ترکی قدیم و زبان ترکی، ادبیات غرب، ادبیات جهان، ادبیات ترکی قبرس، تاریخ فرهنگ ترک، تاریخ اندیشه، زیبایی شناسی را ارائه می‌دهد.، ادبیات کودکان و اسطوره شناسی. در دوره ادبیات عامیانه و فولکلور ترکیه، دانش آموزان مهارت‌های تجزیه و تحلیل و تفسیر فرهنگ عامیانه ترکیه را به دست می‌آورند. دانش آموزان علاوه بر مطالعه گرایش‌های ادبی تنزیمات در دوره ادبیات جدید ترکی، مهارت های تفکر انتقادی را که بر مبنای علمی و با بررسی متون انتخاب شده در پرتو جنبش‌های هنر معاصر، نظریه‌های ادبی و روش‌های نقد ساخته شده است، توسعه می‌دهند. در تدریس ادبی قدیم موضوعات زیر مورد بحث قرار خواهد گرفت: طبقه بندی تاریخ زبان و ادبیات ترکی، منابع ادبیات ترکی، تجزیه مردم، ادبیات دیوان و تکیه صوفیانه، از دوره پیش از اسلام دوازدهم.

زمینه های شغلی رشته زبان و ادبیات ترکی

فارغ التحصیلان گروه زبان و ادبیات ترکی از دانشگاه بین المللی قبرس می‌توانند زبان و ادبیات ترکی را در دوره متوسطه در چارچوب قوانین مربوطه تدریس کنند. آن‌ها می‌توانند برنامه تولید کنند، سردبیر اخبار یا مجریان سازمان‌های پخش رادیو و تلویزیون باشند. کسانی که خود را در زمینه ترکی عثمانی توسعه می‌دهند ممکن است به کتابخانه‌ها و مؤسسات آرشیوی هدایت شوند. آنها همچنین می‌توانند زبان ترکی مورد استفاده در رسانه‌ها را ویرایش کنند. آنها می‌توانند در موسسات مختلف خصوصی و رسمی در زمینه فولکلور فعالیت کنند. حوزه تولید هنری ادبیات نیز برای فارغ التحصیلان ما اقدامی درخشان و جالب است. درس‌هایی که به جهان ترکیه داده می‌شود فرصت‌های تجاری گسترده‌ای را برای کسانی که به دنبال کار در جمهوری‌های ترک آسیای مرکزی هستند فراهم می‌کند. اگر دانشجویان تصمیم بگیرند که برنامه‌های تحصیلات تکمیلی ما را دنبال کنند، می‌توانند از یک دکترا فارغ التحصیل شوند. مدرک علمی داشته باشد تا بتواند در دانشگاه‌های مختلف به عنوان کادر آموزشی کار کند.

فهرست