مددکاری اجتماعی - دانشگاه بین المللی قبرس
  1. دانشگاه بین المللی قبرس
  2. علوم بهداشتی
  3. مددکاری اجتماعی

دانشکده علوم بهداشتی

مددکاری اجتماعی

مدت زمان: 4 سال

مددکاری-اجتماعی

در مورد رشته مددکاری اجتماعی

مددکاری اجتماعی یک حرفه مبتنی بر تمرین و یک رشته دانشگاهی است که هدف آن کمک به تغییرات اجتماعی به توسعه شمول اجتماعی، توانمندسازی و رهایی افراد است. احترام به عدالت اجتماعی، حقوق بشر و تنوع در راس موضوعاتی است که اساس مددکاری اجتماعی را تشکیل می دهد. این افراد و سیستم ها را برای بهبود رفاه انسان از طریق یک رویکرد مبتنی بر دانش التقاطی گرد هم می آورد. دپارتمان مددکاری اجتماعی با بهره گیری از ساختار نظری میان رشته ای علوم اجتماعی مانند جامعه شناسی، روانشناسی و غیره، به دانشجویان خود شالوده محکمی می دهد. کارشناسان خدمات اجتماعی و سازمان های غیردولتی که با مخاطرات اجتماعی مقابله می کنند، دانش را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. از طریق کنفرانس ها و همچنین با فرصت های کارآموزی و عملی، همچنین به دانشجویان این امکان را می دهد تا حرفه نظری و عملی خود را عمیقاً توسعه دهند. هدف اصلی این دپارتمان آموزش مددکاران اجتماعی است که جایگاه مهمی در جامعه دارند، با استفاده از هر دو جنبه نظری و عملی.

فرصت های تحصیلی رشته مددکاری اجتماعی

هدف برنامه مددکاری اجتماعی تربیت دانش‌آموزان به‌عنوان متخصصی با شایستگی و دانش است که می‌توانند به حل مشکلات مربوط به محیط اجتماعی در سطوح فردی، گروهی و اجتماعی کمک کنند. آموزش مددکاری اجتماعی زمینه قوی در زمینه جامعه شن

مددکاری-اجتماعی1

اسی، تحقیقات اجتماعی، روانشناسی، انسان شناسی اجتماعی و غیره را برای دانش آموزان فراهم می کند. کارآموزی و تمرین در سازمان هایی مانند خانه های سالمندان، پناهگاه های زنان، یتیم خانه ها، دولت های محلی و اداره خدمات اجتماعی انجام می شود. آموزش بین رشته‌ای، با پشتیبانی از شیوه‌ها، به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با انجام وظایفی که در پروژه‌ها انجام می‌دهند، به آگاهی از مشارکت در حل مشکلات اجتماعی برسند. وقتی دانش‌آموزان به مرحله فارغ‌التحصیلی می‌رسند، یاد می‌گیرند که تحقیق کنند، مشکلات اجتماعی پیش روی جوامع را تجزیه و تحلیل کنند، راه‌حل‌هایی ارائه کنند و آنها را عملی کنند. در عین حال، دانشجویان گروه مددکاری اجتماعی می‌توانند همزمان با ادامه تحصیلات مددکاری اجتماعی، در رشته‌های مختلف مانند روانشناسی، حقوق، دو رشته یا مینور انجام دهند.

زمینه های شغلی رشته مددکاری اجتماعی

فارغ التحصیلان دانشگاه ciu قبرس این برنامه می توانند فرصت های شغلی در طیف گسترده ای از موسسات و سازمان ها پیدا کنند. مددکاران اجتماعی که از ساختار و مشکلات جامعه ای که در آن زندگی می کنند آگاه هستند، می توانند به عنوان برنامه ریز، مدیر، محقق و دست اندرکار در خدمات اجتماعی، دولت های محلی و سازمان های غیردولتی کار کنند و در تعیین و برنامه ریزی سیاست های اجتماعی سهیم باشند. . فارغ التحصیلان این فرصت را دارند که در خانه های سالمندان، یتیم خانه ها، مراکز توانبخشی، وزارتخانه های دادگستری، بهداشت، کار و تامین اجتماعی، در زمینه روابط صنعتی و در پروژه های دولت های محلی برای اقشار آسیب پذیر کار کنند. به طور مشابه، کسانی که این برنامه را تکمیل کرده‌اند، فرصت‌های شغلی به‌عنوان مددکار اجتماعی در مؤسسات دولتی دارند که به عنوان مؤسسات خدمات اجتماعی در TRNC و سایر کشورها، در دولت‌های محلی، در مؤسسات و سازمان‌ها خدمت می‌کنند. جدای از اینها، فارغ التحصیلان دپارتمان مددکاری اجتماعی می توانند شغل آکادمیک را دنبال کنند و به عضویت هیئت علمی و پژوهشگر درآیند.

فهرست