تحصیل مهندسی زیستی در قبرس شمالی - دانشگاه بین المللی قبرس
  1. دانشگاه بین المللی قبرس
  2. مهندسی
  3. مهندسی زیستی

مهندسی

مهندسی زیستی

مدت زمان: 4

درباره رشته مهندسی زیستی دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

مهندسی زیستی در سی و پنج سال گذشته در نتیجه پیشرفت سریع در زیست شناسی مولکولی، بیوشیمی، میکروبیولوژی، متابولیسم سلولی، مهندسی پایه و علم مواد توسعه یافته است. این به عنوان یک شاخه جدید از علم ظهور کرده است که در آن تکنیک‌های بیولوژیکی و اصول مهندسی برای سیستم‌های زنده و مشکلات آن‌ها به کار می‌رود. مهندسان زیستی نقش عمده‌ای در نو آوری‌های بیولوژیکی از رمزگشایی منبع حیات تا سنتز سلول‌ها دارند. فارغ التحصیلان این برنامه عنوان مهندس زیستی را کسب می‌کنند.

هدف برنامه کارشناسی مهندسی زیستی توسعه فناوری‌های جدید با استفاده از سیستم‌ها و فرآیندهای بیولوژیکی است. دانش آموزان باید اصول راهنمای مهندسی را درک کنند و یاد بگیرند که مکانیسم‌ها و حقایق بیولوژیکی را از دیدگاه مهندسان که از طریق دوره‌های کارآموزی به دست می‌آورند، بررسی کنند. با دنبال کردن دوره تحصیلات تکمیلی که برای هر دانشجو در سال چهارم اختصاص داده شده است، دانشجویان ما می‌توانند دانش خود را تقویت کنند و در تحقیقات شرکت کنند، جایی که می توانند راه حل‌هایی برای مشکلات فعلی بیابند.

فرصت های تحصیلی رشته مهندسی زیستی قبرس شمالی

برنامه کارشناسی مهندسی زیست با هدف توسعه فناوری‌های جدید با بهره‌مندی از سیستم‌ها و فرآیندهای بیولوژیکی است. در طول چهار سال تحصیل، ارتباطی بین علوم اصلی و کاربردی ایجاد می‌شود، توسط دانشجویانی که دروس علوم اصلی مانند فیزیک، شیمی، زیست شناسی، ریاضیات، علم مواد و دروس اصلی مهندسی مانند ترمودینامیک، انتقال حرارت و جرم، مکانیک سیالات را می‌گذرانند. ژنتیک، زیست‌شناسی مولکولی، متابولیسم، فیزیولوژی سلولی و بیوشیمی، مهندسی فرآیندهای زیستی، زیست‌شناسی عصبی و ایمونولوژی.

اکثر دوره‌هایی که برنامه درسی چهار ساله را تشکیل می‌دهند، هم ساعت‌های آموزشی و هم تمرین‌های آزمایشگاهی دارند. در پایان سال‌های دوم و سوم تحصیلی، دانش‌آموزان دوره تابستانی اجباری را می‌گذرانند و این فرصت را پیدا می‌کنند که دانش نظری را در عمل به کار ببرند.

زمینه های شغلی رشته مهندسی زیستی

برخی از مشاغل موجود برای فارغ التحصیلان دانشگاه قبرس شمالی برنامه مهندسی زیستی شامل تجزیه و تحلیل ژنتیکی، آزمایش های سمیت بیولوژیکی سیتولوژیکی، فرآیندهای تولید بیولوژیکی، انتخاب و طراحی راکتور مناسب و تجهیزات جداسازی/تصفیه، توسعه و تولید آزمایش مواد بیولوژیکی، و تولید کیت‌های تشخیصی است. افرادی که برنامه کارشناسی مهندسی زیستی را تکمیل می‌کنند می‌توانند از فرصت‌های شغلی در طیف گسترده‌ای از بخش‌های صنعتی از جمله بخش داروسازی و بخش محیط زیست، در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها و مؤسسات دارای تعهدات قانونی مانند Hifsi Sihha و TSE بهره‌مند شوند.

همچنین مشاغلی در حوزه‌های مراکز تشخیص و درمان ژنتیکی، تاسیسات تولید واکسن، موسسات نظامی، بخش‌های تحقیق و توسعه شرکت‌های مختلف محصولات غذایی و نوشیدنی، و همچنین کارخانه‌های تولید منابع انرژی، داروها، مواد بیوشیمیایی مانند آنزیم‌ها و بیوپلیمرها امکان پذیر است. تولید محصولات سازگار بیولوژیکی اهمیت مهندسان زیستی اخیراً افزایش یافته است و به ما امکان می دهد در مورد اقتصاد زیستی کشورها نیز صحبت کنیم.

فهرست