تحصیل مهندسی برق و الکترونیک در قبرس شمالی - دانشگاه بین المللی قبرس
  1. دانشگاه بین المللی قبرس
  2. مهندسی
  3. مهندسی برق و الکترونیک

مهندسی

مهندسی برق و الکترونیک

مدت زمان: 4 سال

در مورد رشته برق و الکترونیک دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

مهندسی برق و الکترونیک کارخانه‌های برق، الکترونیک، مخابرات، مدارها و سیستم‌ها، میدان‌های الکترومغناطیسی، رشته‌های فناوری مایکروویو، رباتیک و سیستم‌های کنترل را پوشش می‌دهد. نیروگاه‌های برق شامل طراحی، بهره‌برداری و نگهداری دستگاه‌های فشار قوی و همچنین طراحی دستگاه های مختلف مربوط به سیستم های تولید و توزیع برق می باشد. الکترونیک، مخابرات، مدارها و سیستم ها از جمله طراحی، توسعه، بهره‌برداری و نگهداری سیستم‌هایی که در ولتاژ پایین کار می‌کنند. میدان‌های الکترومغناطیسی و تکنیک‌های مایکروویو در بسیاری از سیستم‌هایی که با دستگاه‌های ولتاژ بالا و پایین کار می‌کنند، دخالت دارند. سیستم‌های کنترل و رباتیک بیشتر برای کنترل دستگاه‌های ولتاژ بالا با استفاده از دستگاه‌هایی که در ولتاژ پایین کار می‌کنند استفاده می‌شود. فارغ التحصیلان می‌توانند در صنعت مخابرات، انرژی‌های جایگزین و سیستم‌های اتوماسیون کار کنند. دوره کارشناسی مهندسی برق و الکترونیک به دو زبان انگلیسی و ترکی ارائه می‌شود.

اعتبارنامه های رشته مهندسی برق و الکترونیک

برنامه مهندسی برق و الکترونیک توسط انجمن ارزیابی و اعتباربخشی برنامه‌های آموزش مهندسی (MÜDEK) در سال 2014 مورد تایید قرار گرفته است و جایگاه خود را به عنوان یک برنامه با استانداردهای کیفیت بین المللی به ثبت رسانده است. این برنامه همچنین نشان مهندسی معتبر اروپایی EUR-ACE توسط MÜDEK را دریافت کرد.

فرصت های تحصیلی رشته مهندسی برق و الکترونیک

فعالیت‌های آموزشی در دپارتمان مهندسی برق و الکترونیک در آزمایشگاه‌های مجهز به تجهیزات پیشرفته و در کلاس‌های درس با تمام امکانات تکنولوژیکی به روز ارائه می‌شود. هشت نفر از اعضای هیأت علمی هستند که تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه‌های واجد شرایط و معروف به پایان رسانده‌اند. این دانشکده متشکل از دانشگاهیان مجرب است که با نظارت پایان نامه‌ها برای دانشجویان کارشناسی ارشد به تحصیلات علمی خود در زمینه‌های تخصصی خود ادامه می‌دهند.

علاوه بر دو برنامه چهار ساله کارشناسی ما، برنامه‌های کارشناسی ارشد علوم (M.S.) و دکترای فلسفه (Ph.D.) با تمرکز بر تحقیق و توسعه دانشگاهی وجود دارد. فارغ التحصیلان ما این فرصت را دارند که در زمینه‌هایی که بر اساس نیازها و انتظارات امروزی برنامه‌ریزی و ارائه می‌شوند مانند نیروگاه‌های برق، الکترونیک، مخابرات، مدارها و سیستم‌ها، میدان‌های الکترومغناطیسی، فناوری مایکروویو، و سیستم‌های رباتیک و کنترل، تخصص داشته باشند.

زمینه های شغلی رشته مهندسی برق و الکترونیک

فارغ التحصیلان این بخش از دانشگاه بین المللی قبرس می‌توانند در بخش‌های بزرگ مانند مخابرات، اتوماسیون و انرژی به عنوان مهندس یا مدیریت در بسیاری از زمینه‌های صنعت مشغول به کار شوند. فارغ التحصیلان همچنین می‌توانند سهم عمده‌ای در تحقیق و توسعه در بخش‌های تحقیق و توسعه طیف وسیعی از موسسات و سازمان‌ها داشته باشند.

این‌ها شامل وزارت نیرو و منابع طبیعی، شرکت‌های توزیع برق، شرکت‌های انتقال برق، شرکت‌های ساختمانی، صنایع هوافضا، صنعت خودرو، موسسات تحقیقات علمی و فناوری، شرکت‌های طراحی و تولید الکترونیک و مخابرات (مانند Arçelik، Vestel Electronics، Beko، Turkcell) می‌شوند. ، آریا، هواوی و اریکسون).

علاوه بر این، فارغ التحصیلان ما می‌توانند به عنوان عضوی از انجمن مهندسین برق (EMO) یک اختیارات مشاور مهندس رایگان (SMM) دریافت کنند و به راحتی می‌توانند وظایف خاص مهندسی برق مانند طراحی، اجرا، آزمایش، کنترل و … را انجام دهند.

فهرست