تحصیل مهندسی پزشکی در قبرس شمالی - دانشگاه بین المللی قبرس
  1. دانشگاه بین المللی قبرس
  2. مهندسی
  3. مهندسی پزشکی

مهندسی

مهندسی پزشکی

مدت زمان: 4

درباره رشته مهندسی پزشکی دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

مهندسی بیومدیکال یک رشته مهندسی است که با بهره‌گیری از تجربیات تحلیلی مهندسی سنتی به حل مشکلات پیش آمده در زیست شناسی و پزشکی می‌پردازد و هدف آن پیشرفت کلی در مراقبت‌های بهداشتی است. رشته مهندسی بیومدیکال درک ساختار اجزای بدن انسان، بررسی اشکال کار و تعامل آن‌ها و ایجاد ابزار و وسایل لازم برای اختلالات عملکردی است.

مهندسی زیست پزشکی که پلی بین سلامت و زندگی از طریق علوم مهندسی نظری و کاربردی ایجاد می‌کند، مطالعات بین رشته‌ای مانند پزشکی، مهندسی مواد، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق-الکترونیک، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و غیره را نیز پوشش می‌دهد. زبان تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی زیست پزشکی انگلیسی است. به فارغ التحصیلان این برنامه عنوان مهندس زیست پزشکی اعطا می شود.  علاوه بر دانش تئوری، اکثر دوره های ارائه شده در طول آموزش 4 ساله توسط برنامه های کاربردی آزمایشگاهی، برنامه‌های کاربردی پروژه و برنامه‌های کارآموزی پشتیبانی می‌شود.

فرصت های تحصیلی رشته مهندسی پزشکی

هدف کمک به دانش آموزان برای دستیابی به توانایی طراحی های منحصر به فرد با توجه به کیفیت‌های مختلف در مقیاس ساختمان و محیط شهری، مجهز به آموزش معماری در مورد نظریه‌ها و روش‌های طراحی، سیستم‌ها و فن آوری‌های ساختمان و ساخت و ساز، گونه شناسی ساختمان، تاریخ هنر، تاریخ معماری، معماری است. محیط در ارتباط با شرایط اجتماعی، روانی، اقتصادی و فرهنگی. دانش آموزان تشویق خواهند شد تا با هم کار کنند، به یکدیگر کمک کنند و تصمیمات مشترک بگیرند.

از نظر دانشگاه بین المللی قبرس شمالی پرورش رهبرانی با دید باز، دارای بینش و تجربه، شخصیت قوی و ویژگی‌های فکری ایده آل است تا در جامعه پیشتاز باشند. پروژه‌های معماری انجام‌شده در استودیوهای طراحی که عناصر اساسی آموزش معماری هستند، برداشت‌های ذهنی و فردی هستند که تفاوت‌هایی را با توجه به درک دانشجویان از جهان و معماری نشان می‌دهند.

زمینه های شغلی رشته مهندسی پزشکی

نیاز به پرسنل با دانش فنی و علمی برای انجام تلاش‌های طراحی و توسعه سیستم‌های زیست پزشکی و مشارکت در استفاده کارآمد از این سیستم‌ها روز به روز در حال افزایش است. مهندسان بیومدیکال می‌توانند به عنوان مهندس طراح در موسسات بهداشتی دولتی یا بخش خصوصی (بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و تشخیصی و غیره) و سازمان‌های تولید کننده تجهیزات پزشکی کار کنند. همچنین می‌توانند به عنوان مهندس کنترل کیفیت در فرآیند تولید این دستگاه‌ها فعالیت کنند.

علاوه بر این می توانند به عنوان مهندس پشتیبان تجهیزات پزشکی در واحدهای پشتیبانی پس از فروش سازمان‌های عرضه کننده تجهیزات، مواد و تجهیزات پزشکی فعالیت کنند. آن‌ها می‌توانند فعالیت‌هایی مانند کالیبراسیون و شبیه سازی این سیستم‌ها را در مؤسساتی که وظایفی را انجام می‌دهند، از جمله نظارت بر دستگاه‌های مورد استفاده موسسات بهداشتی دولتی و خصوصی و سیستم‌های زیرساختی مرتبط با آن‌ها و برنامه‌ریزی سرمایه گذاری‌های مربوط به آن‌ها انجام دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند در ارائه آموزش‌های لازم برای تجهیزات پزشکی و فناوری‌های پزشکی در مراکز شبیه سازی در وزارت بهداشت، موسسات بهداشتی دولتی و خصوصی شرکت کنند.

فهرست