تحصیل مهندسی محیط زیست در قبرس شمالی - دانشگاه بین المللی قبرس
  1. دانشگاه بین المللی قبرس
  2. مهندسی
  3. مهندسی محیط زیست

مهندسی

مهندسی محیط زیست

مدت زمان: 4

درباره رشته مهندسی محیط زیست دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

مهندسی محیط زیست شاخه‌ای از مهندسی است که به بررسی و یافتن راه حل‌هایی برای آلودگی محیط زیست می‌پردازد. مشکل اصلی عصر ما امروزه در دنیا نیاز به مهندسان متخصص در بررسی کیفیت آب آشامیدنی، کنترل فاضلاب و پسماند جامد، آلودگی هوا و خاک وجود دارد. مطالعاتی در مورد تعادل اکولوژیکی، انرژی، حفاظت از غذا و آب، بازیافت و استفاده موثر و کارآمد از منابع خوراکی انجام شده است. مهندسی محیط زیست مانند سایر شاخه‌های مهندسی یک بخش تمرین محور است. بیشتر دوره‌های ارائه شده در سال‌های 3 و 4 توسط پروژه‌ها، تمرین‌ها و دوره‌های کارآموزی مختلفی که در تابستان انجام می‌شود، تقویت می‌شود. فارغ التحصیلان می‌توانند دانش نظری خود را که در طول 4 سال تحصیل خود به دست آورده‌اند، در عمل و تحقیق قرار دهند تا بتوانند راه حل‌هایی برای مشکلات فعلی بیابند.

فرصت های تحصیلی رشته محیط زیست قبرس شمالی

دپارتمان مهندسی محیط زیست در دانشگاه بین المللی قبرس، با هدف آموزش دانشجویانی که قادر به کار در طراحی، بهره‌برداری، نظارت و ساخت سازه‌ها و سیستم‌های مهندسی هستند، می باشد که بتوانند از بازیابی محیط تخریب شده و جلوگیری از آلودگی اطمینان حاصل کنند. در طول برنامه درسی چهار ساله، دوره‌ها و پروژه‌هایی در زمینه‌های اصلی تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب، شبکه‌های آب، طراحی خطوط انتقال، کنترل پسماند جامد، مدل‌سازی و کنترل آلودگی هوا، مدیریت و برنامه‌ریزی محیط‌ زیست به دانشجویان ارائه می‌شود. کنترل آلودگی صوتی دانشجویان ورودی‌های نظری و همچنین دوره‌های عملی و پروژه‌های فارغ التحصیلی را در آزمایشگاه آنالیز، اتاق‌های کامپیوتر و کتابخانه مطالعه می‌کنند. مهندسان محیط زیست نقش مهمی در تبدیل جهان به مکانی بهتر برای زندگی و دستیابی به اهداف توسعه پایدار دارند. دانشجویان، آموزش‌هایی در راستای این اهداف دریافت می‌کنند و به آن‌ها کمک می‌کند تا اهمیت حرفه خود را درک کنند.

زمینه های شغلی رشته محیط زیست

پس از فارغ التحصیلی، دانشجویانی که در رشته مهندسی محیط زیست در دانشگاه بین المللی قبرس  تحصیل کرده‌اند می‌توانند در موسسات دولتی یا خصوصی کار پیدا کنند یا کسب و کار خود را ایجاد کنند که در آن طراحی، اجرا و مدیریت محیط زیست پروژه را بر عهده می‌گیرند. فارغ التحصیلان از آنجایی که در گروه مهندسی محیط زیست تحصیل می‌کنند، می‌توانند در زمینه کنترل کیفیت آب آشامیدنی، فاضلاب، طراحی و ساخت شبکه‌های آب طوفانی و همچنین انتخاب، طراحی، ساخت و بهره‌برداری از فاضلاب خانگی و صنعتی فعالیت خود را آغاز کنند. سیستم‌های تصفیه، کنترل آلودگی صوتی، آلودگی هوا و کنترل آن. فارغ التحصیلان این دپارتمان می‌توانند در پروژه‌های چند رشته‌ای شرکت کرده و مسئولیت نقش‌های حقوقی، سیاسی و مدیریتی این پروژه‌ها را بر عهده بگیرند.

فهرست