تحصیل مهندسی مکاترونیک قبرس شمالی - دانشگاه بین المللی قبرس
  1. دانشگاه بین المللی قبرس
  2. مهندسی
  3. مهندسی مکاترونیک

مهندسی

مهندسی مکاترونیک

مدت زمان: 4

درباره رشته مهندسی مکاترونیک دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

امروزه با پیشرفت سریع تکنولوژی در بخش‌های ماشین‌آلات، الکترونیک، سخت‌افزار کامپیوتر و نرم‌افزار کامپیوتری، در کنار توسعه اتوماسیون صنعتی، استفاده از ماشین‌ها و ربات‌های هوشمند را در صنعت آغاز کرده‌ایم که نیاز به مهندسی جدید را به دنبال دارد. حوزه ای که بتواند در تمامی مراحل توسعه این فناوری‌های جدید جایگاهی پیدا کند. محصول مکاترونیک شامل سیستم‌های موتوری است که برای تولید نیروی مکانیکی، انتقال نیرو، حسگرها برای سنجش تغییرات، ریزپردازنده برای کنترل سیستم و برنامه‌های کامپیوتری که کل سیستم یا ماشین را در یک ساختار مرکزی یا توزیع شده کنترل می‌کنند، استفاده می‌شود. مهندسی مکاترونیک ترکیبی از مهندسی مکانیک، مهندسی برق-الکترونیک و مهندسی کامپیوتر به منظور طراحی و ساخت فناوری های فوق می‌باشد. برنامه مهندسی مکاترونیک مهندسین واجد شرایطی را آموزش می‌دهد که می‌توانند از زمان، منابع و توان کاری به طور موثر استفاده کنند و با استفاده از فناوری کنونی و بهره‌وری مهندسی به مولدترین روش و در عین حال در نظر گرفتن عوامل محیطی، طرح های فن آوری انجام دهند.

فرصت های تحصیلی رشته مکاترونیک در قبرس شمالی

فعالیت‌های آموزشی و آموزش در دپارتمان مهندسی برق و الکترونیک در آزمایشگاه‌های مجهز به تجهیزات پیشرفته و در کلاس‌های درس با تمام امکانات تکنولوژیکی به روز ارائه می‌شود. هشت نفر از اعضای هیأت علمی هستند که تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه‌های واجد شرایط و معروف به پایان رسانده‌اند. دانشجویان مهندسی مکاترونیک همچنین دوره‌هایی را از گروه‌های مهندسی مکانیک و مهندسی کامپیوتر و همچنین گروه مهندسی برق و الکترونیک می‌گذرانند. بنابراین، دوره‌های ما به صورت چند رشته‌ای و با همکاری دانشجویان رشته‌های مختلف برگزار می‌شود.

این دانشکده متشکل از دانشگاهیان مجرب است که با نظارت پایان نامه‌ها برای دانشجویان کارشناسی ارشد به تحصیلات علمی خود در زمینه‌های تخصصی خود ادامه می‌دهند. این برنامه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و به همین دلیل، دانش آموزان ما می‌توانند به راحتی منابع نوشته شده به زبان انگلیسی را دنبال کنند و خود را بهبود بخشند، در حالی که در دوره‌های خود کار می‌کنند و حرفه خود را در طول زندگی تمرین می‌کنند.

زمینه های شغلی رشته مکاترونیک

مهندسی مکاترونیک طیف گسترده ای از کاربردها و زمینه‌های کاری دارد. برای نوع بشر کمک گرفتن از ماشین‌ها برای انجام کارهای چالش برانگیز، که نیاز به کار خوب و جزئیات به گونه‌ای فراتر از حساسیت انسانی یا بسیار خطرناک است، ضروری است. مهندسان مکاترونیک نقش عمده‌ای در طراحی و ساخت این ماشین‌ها دارند. روش‌های مهندسی مکاترونیک شامل: روبات‌های سلامت، ربات‌های کشاورزی، صنعت خودرو، سیستم‌های میکرو الکترومکانیکی (MEMS)، روبات‌های پرنده، بینایی ربات، اتوماسیون صنعتی، سلاح‌های هوشمند و سیستم‌های تسلیحاتی، ربات‌های میکرو، ربات‌های متحرک و روبات‌های صنعتی است. شرکت های صنعتی فعال در این زمینه ها در سراسر جهان به مهندسان واجد شرایط نیاز دارند و برنامه مهندسی مکاترونیک دانشگاه بین المللی قبرس صلاحیت های مورد نیاز این شرکت ها را به مهندسان ارائه می دهد.

فهرست