تحصیل مهندسی کامپیوتر در قبرس شمالی - دانشگاه بین المللی قبرس
  1. دانشگاه بین المللی قبرس
  2. مهندسی
  3. مهندسی کامپیوتر

مهندسی

مهندسی کامپیوتر

مدت زمان: 4

درباره رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

مهندسی کامپیوتر در تقاطع فناوری و نوآوری وجود دارد. برنامه مهندسی کامپیوتر به گونه‌ای طراحی شده است که به دانش آموزان پیشینه‌ای قوی در مبانی ریاضیات، فیزیک، مهندسی کامپیوتر و علوم بدهد. فارغ التحصیلان این برنامه باید بتوانند از این اصول برای تجزیه و تحلیل و ارزیابی سیستم‌های کامپیوتری اعم از سخت افزاری و نرم افزاری استفاده کنند. آن‌ها همچنین باید قادر به طراحی و پیاده سازی سیستم‌های کامپیوتری باشند که راه‌حل‌های پیشرفته‌ای برای انواع مشکلات محاسباتی هستند. علاوه بر این اهداف خاص برنامه، همه دانشجویان دپارتمان مهندسی کامپیوتر در معرض مسائل اجتماعی، حرفه‌ای بودن، اخلاقیات قرار دارند و این فرصت را دارند که مهارت‌های رهبری و کار گروهی را توسعه دهند.

اعتبارنامه های رشته کامپیوتر دانشگاه بین المللی قبرس

برنامه مهندسی کامپیوتر توسط انجمن ارزیابی و اعتباربخشی برنامه‌های آموزش مهندسی (MÜDEK) در سال 2014 تایید شده است و دارای اعتبار بین المللی است. در سال 2019، این برنامه که اعتبار خود را دریافت کرد، برچسب مهندسی معتبر اروپایی EUR-ACE را نیز دریافت کرد.

برنامه کارشناسی مهندسی کامپیوتر توسط انجمن ارزیابی و اعتباربخشی برنامه‌های مهندسی (MÜDEK) معتبر است و همچنین دارای عضویت آکادمی Oracle و آکادمی مایکروسافت Imagine است.

فرصت های تحصیلی رشته مهندسی کامپیوتر قبرس شمالی

برنامه درسی گروه مهندسی کامپیوتر برای برآوردن نیازهای روزانه سازمان‌ها از طریق دروس موضوعی دروس ریاضی، دروس مهندسی برق و الکترونیک و دروس انتخابی طراحی شده است. در طول تحصیل، دانشجویان دوره‌هایی را در زمینه هوش مصنوعی، پایگاه‌های داده، سیستم عامل‌ها، شبکه‌های کامپیوتری، زبان‌های برنامه نویسی مختلف و تکنیک‌های برنامه نویسی، ریزپردازنده ها، پردازش سیگنال و مدیریت پروژه می‌گذرانند. تقریباً همه دوره‌ها دارای مؤلفه‌های عملی هستند که دانش نظری را تثبیت می‌کند. از طریق دوره‌های تئوری و جلسات آزمایشگاهی، دانشجویان می‌توانند به راحتی خود را برای زندگی حرفه‌ای تحت نظارت دانشگاهیان محترم و متخصص آماده کنند.

زمینه های شغلی رشته مهندسی کامپیوتر

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی دانشگاه بین المللی قبرس مدرک “مهندس کامپیوتر” را دریافت می‌کنند و می توانند با دانش و تجربه با کیفیت بالا که در طول تحصیل خود به دست آورده اند در سراسر جهان کار کنند. آنها می‌توانند در طیف گسترده‌ای از زمینه‌ها مانند مدیریت فناوری اطلاعات، توسعه نرم افزار، طراحی نرم افزار، مدیریت و طراحی پایگاه داده، امنیت سیستم، مشاوره فناوری اطلاعات، توسعه برنامه‌های کاربردی مبتنی بر وب، یکپارچه سازی سیستم، نرم افزار صنعتی، پروژه نرم افزاری شغلی داشته باشند. مدیریت، شبکه‌های کامپیوتری، مدیریت شبکه و مدیریت سیستم. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌ای مرتبط با فناوری رایانه ادامه دهند تا در یک زمینه خاص تخصص داشته باشند و همچنین می‌توانند شغل آکادمیک داشته باشند.

فهرست