لیست رشته‌ های پزشکی دانشگاه قبرس - دانشگاه بین المللی قبرس

در این مقاله می‌خواهیم به لیست رشته‌های پزشکی دانشگاه قبرس و دانشگاه هایی که دروس رشته‌های پزشکی را ارائه می‌دهند بپردازیم، پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

پزشکی در قبرس شمالی

قبل از شروع مطلب لیست رشته‌‌های پزشکی دانشگاه قبرس، ابتدا به توضیح مختصری درباره این کشور می‌پردازیم. قبرس کشوری جزیره‌ای زیبا و بهشتی مدیتراه ای که میان اروپا و آسیا زیبایی خود را به رخ جهانیان می‌کشد از سال‌ها قبل میزبان دانشجویان از نقاط مختلف جهان برای تحصیل بوده است. قبرس شمالی با دانشگاه‌هایی مدرن و بین المللی همراه با آموزش باکیفیت و دارای استاندارد جهانی و در مقابل هزینه مقرون به صرفه زندگی نسبت به امکانات دریافتی توانسته افراد بسیاری را برای ادامه زندگی و تحصیل در این کشور به خود جذب کند.

لیست رشته‌ های پزشکی دانشگاه قبرس

لیست رشته‌ های پزشکی دانشگاه قبرس

 

در محتوای لیست رشته‌‌های پزشکی دانشگاه قبرس باید بگوییم رشته پزشکی در قبرس شمالی یکی از رشته های تحصیلی گسترده با زیر شاخه‌های فراوان است. پزشکی محبوب ترین رشته گروه تجربی در تمام دنیاست که هرساله داوطلبان بسیاری را دارد. این رشته محبوب که قبولی در آن آرزوی اکثر دانش آموزان تجربی است نیاز به تلاش و کوشش و علاقه واقعی برای قبولی دارد.

معرفی دوره های پزشکی در قبرس شمالیدر لیست رشته‌‌های پزشکی دانشگاه قبرس مراحل کلی تحصیل در رشته پزشکی در قبرس شمالی که در تمام دنیا هم از همین ترتیب پیروی می‌کند به شرح زیر است: • علوم پایه (دوره 2 ساله 4 ترم تحصیلی) • فیزیو پاتولوژی (دوره 1 ساله حدودا 6 تا 7 ترم تحصیلی) • کارآموزی بالینی (دوره 2 ساله حدودا 4 تا 5 ترم تحصیلی) • کارورزی بالینی (دوره پایانی است که دانشجویان تاییدی رسما به عنوان پزشک معرفی می‌شوند)

 

هر کدام از این مراحل باید تک به تک پشت سر گذاشته شوند تا در پایان مدرک پزشکی به دانشجو تعلق گیرد.در ادامه به زیرشاخه‌های رشته پزشکی در قبرس پرداخته می‌شود که هرکدام به تنهایی جایگاه علمی و پژوهشی بالایی را می‌طلبند.

در این بخش ابتدایی از لیست رشته‌‌های پزشکی دانشگاه قبرس به شما عزیزیان پیشنهاد می‌دهیم برای اطلاع از شرایط مهاجرت تحصیلی به این جزیره زیبا به مقاله مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی مراجعه نمایید تا بدانید چطور می‌توانید به راحتی به قبرس سفر کنید و در این کشور مدیترانه‌ای اقامت کنید و از تحصیل در چنین شرایط فوق العاده‌ای لذت ببرید.

لیست زیرشاخه های پزشکی در دانشگاه های قبرس شمالی • پزشکی اطفال • ارتوپدی • فیزیوتراپی • پزشکی انفورماتیک • فوریت‌های پزشکی • بهداشت عمومی • انکولوژی • بیماری‎‌های اعصاب • جراحی مغز و اعصاب • روان پزشکی • دندانپزشکی • پزشکی بیهوشی • فیزیولوژی • پاتولوژی • پرستاری • تغذیه و رژیم درمانی • خون شناسی • داروسازی • زنان و زایمان • مامایی

ورود به رشته های پزشکی در دانشگاه های قبرس

در مطلب لیست رشته‌ های پزشکی دانشگاه قبرس برای اینکه بتوانید ورودی دانشگاه‌های قبرس شمالی را در رشته پزشکی دریافت کنید لازم است که یک دوره پایه را پشت سر بگذارید.
این دوره برای تقویت زبان انگلیسی و دروس اصلی دانشجویان قبل از ورود به رشته پزشکی حدود 3 تا 9 ماه برگزار می‌شود بعد از این دوره امتحان ورودی از دانشجویان گرفته می‌شود که در آن زبان انگلیسی و زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات موضوعات امتحانی هستد و حداقل امتیاز از این آزمون 16 است بعد از قبولی دانشجویان در این آزمون ترم‌های تحصیلی دانشجویان شروع می‌گردد.

برخی رشته‌ها در زیرشاخه لیست رشته‌های پزشکی در دانشگاه قبرس مدت زمان فارغ التحصیلی شان کوتاه‌تر از رشته‌های دیگر است ولی رشته‌هایی مانند پزشکی عمومی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی جز رشته‌های تحصیلی 6 ساله هستند.

دانشگاه های ارائه دهنده رشته پزشکی در قبرس

همانطور که قبلتر در لیست رشته‌ های پزشکی دانشگاه قبرس گفته شد رشته پزشکی از رشته‌های پرمخاطب در قبرس است، به همین دلیل در بهترین دانشگاه‌های قبرس به تدریس این رشته پرداخته می‌شود. باید بدانید که دانشگاه‌های مدرن و تجهیز پزشکی در قبرس رتبه بالایی در رنکینک جهانی دارند.
در این قسمت از لیست رشته‌ های پزشکی دانشگاه قبرس به بهترین دانشگاه‌هایی که رشته پزشکی و زیرشاخه‌های آن را ارائه می‌دهند می‌پردازیم:

1. دانشگاه نیکوزیا در قبرس

این دانشگاه یکی از بهترین موسسات آموزشی قبرس شمالی است که طبق سیستم کشورهای اروپایی با استانداردهای بین المللی توانسته از دانشجویان بسیاری از نقاط مختلف جهان به خود جذب کند. دانشگاه نیکوزیا یک دانشگاه مدرن چند ملیتی است که توانسته است با احترام به فرهنگ‌های گوناگون آموزش را در ساختار مدرن و به روز به دانشجویان 80 کشور دنیا ارائه دهد و سالانه چیزی حدود 5000 دانشجو را در خود بگنجاند.

این دانشگاه هم مانند باقی دانشگاه‌ها و موسسات عالی آموزشی امکان انتقال دانشجویان را به دانشگاه‌های معتبر اروپایی دارد. در این دانشگاه از شروع سال 2014 دوره‌های BMBS و MD پزشکی را آغاز نمود.

2. دانشگاه بین المللی قبرس CIU

دانشگاه ciu از بهترین دانشگاه‌های قبرس شمالی و معتبر ترین‌ها در ارائه کورس‌های پزشکی و زیرشاخه‌های آن است این دانشگاه با داشتن رنکینگ بالا در دنیا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی و زیر شاخه‌های آن در قبرس است. این دانشگاه با 4 دانشکده اختصاصی در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی ، داروسازی و علوم سلامت حجم بسیاری از دانشجویان علاقه‌مند به پزشکی را در خود جای داده است.

لیست رشته‌ های پزشکی دانشگاه قبرس

لیست رشته‌ های پزشکی دانشگاه قبرس

در فضای این دانشگاه بیمارستانی تجهیز در اختیار دانشجویان است تا با استفاده از امکانات لازم بتوانند واحدهای عملی این رشته را در فضای دانشگاه بگذرانند. دانشگاه بین المللی قبرس با شهریه های مناسبی را نسبت به تدریس و آموزشی که به دانشجویان ارائه می‌شود دریافت می‌کند. به طور کلی هزینه تحصیل در رشته پزشکی حدود 10435 یورو و در رشته دندانپزشکی 8587 یورو است.

یکی از مزیت‌هایی که دانشگاه ciu برای دانشجویان خود قائل است بورسیه 50% است که هزینه پرداختی دانشجویان را تا حد قابل قبولی کاهش می‌دهد. این دانشگاه از امکانات رفاهی و تفریحی و علمی و پژوهشی بسیار مناسبی برخوردار است به همین دلیل است که با داشتن چنین شرایط ایده آلی دانشجویان بسیاری از سراسر جهان را به خود علاقمه‌مند کرده است.

در این دانشگاه امکان انتقال دانشجو به دیگر دانشگاه‌های معتبر اروپایی و امریکایی امکان پذیر است و می‌تواند مسیر تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا را برای دانشجویان آسان تر کند. اگر به دنبال اخذ پذیرش در دانشگاه ciu هستید و می‌خواهید از شرایط تحصیلی و اقامتی این دانشگاه در تمامی رشته‌های تحصیلی مطلع شوید به صفحه دانشگاه قبرس شمالی ciu مراجعه نمایید.

3. دانشگاه خاور نزدیک NEU

دانشگاه NEU یکی از دانشگاه‌های وسیع قبرس شمالی است که 80 دانشکده مجهز و مدرن را در خود جای داده است که تمامی مقاطع تحصیلی را به دانشجویان تدریس می‌کند. این دانشگاه بین المللی با متد آموزش اروپایی و اساتید برجسته و سطح بالا، تمامی دوره‌ها را چه به صورت حضوری و چه به شکل آنلاین به دانشجویانی از اقصی نقاط دنیا ارائه می‌دهد.

دانشکده‌های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی و… دانشگاه خاور نزدیک از سال‌های 2008 به بعد تاسیس شدند و تا کنون پذیرایی تعداد بیشمار دانشجویان قبرسی و بین المللی بوده‌اند.

4. دانشگاه مدیترانه شرقی EMU

دانشگاه EMU یکی از دانشگاه‌های معتبر قبرس شمالی است که رشته پزشکی و زیرشاخه‌های اصلی آن را در دانشکده‌های مجزا از سال 2011 تا کنون به داشجویان تدریس می‌کند. دانشکده‌های پزشکی و داروسازی در این دانشگاه شهرت بسیار دارند و دروس‎ را در واحدهای جداگانه پزشکی و داروسازی ارائه می‌دهند.

دانشگاه مدیترانه شرقی در سال 1997 در قبرس شمالی تاسیس شد و اولین رشته‌‎های تدریسی در آن رشته‌های فنی مهندسی بودند. این دانشگاه معدل دیپلم 16 به بالا را برای پذیرش در رشته پزشکی قبول می‌کند و امکان انتقال دانشجو از این دانشگاه با دانشگاه‌های دیگری مانند مارمارا در کشور ترکیه برای دانشجویان فراهم است.

به طور کلی وقتی صحبت از رشته پزشکی در دنیا می‌شود، یادگیری یک فرایند بدون توقف و بی‌پایان به شمار می‌آید؛ زیرا پزشکان و متخصصان در حیطه کاری خود دائما نیاز به پیشرفت و ارتقاء دارند. در قبرس شمالی یا هرجای دیگر دنیا یادگیری برای فارغ‌التحصیلان پزشکی بعد از MBBS به پایان نمی‌رسد و تازه شروع کار از همین جاست!
در رشته پزشکی راه درازی پیش روی شماست اگر در این رشته قدم می‌گذارید حتی بعد از گرفتتن تخصص شما باید دائما به روز باشید و خود را با علم روز تطبیق دهید.

 

در این بخش از لیست رشته‌ های پزشکی دانشگاه قبرس لازم است بگوییم، همانطور که می‌دانید شرایط پذیرش هر دانشگاه می‌تواند با دانشگاه دیگر متفاوت باشد به همین دلیل امکان دارد لیست مدارک ارسالی برای هر دانشگاه موارد متفاوتی را در خود جای دهد ولی به طور کلی موارد لازم برای اخذ پذیرش در رشته پزشکی در دانشگاه‌های قبرس شمالی به شرح زیر است:

ارائه مدارک برای اخذ پذیرش در رشته پزشکی• ارائه اسکن پاسپورت معتبر و مدارک شناسایی و عکس • اسکن آخرین مدرک تحصیلی • ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی • رزومه و توصیه نامه از دانشگاه • مدرک زبان تافل 6.5 به بالا • تاییدیه قبولی در آزمون GAMSAT یا آزمون MCAT • ترجمه تمامی مدارک ارسالی

بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی دانشگاه های قبرس

در مبحث لیست رشته‌ های پزشکی دانشگاه قبرس به شما این را می‌گوییم که در تمامی دانشگاه‌های معتبر و نامی قبرس شمالی امکان پورسیه برای تمامی رشته‌های تحصیلی در مقاطع مختلف وجود دارد. البته شرایط بورسیه و میزان آن به نسبت شهریه هر دانشگاه و استراتژی آن می‌تواند متفاوت باشد ولی به طور کلی این بورسیه‌ها از 25% تا 100% محاسبه می‌شوند که همانطور که گفته شد میزان آن بستگی به فیلترهای هر دانشگاه دارد.

در انتها به شما عزیزان پیشنهاد می‌دهیم برای اطلاع بیشتر درباره شرایط بورسیه به قبرس شمالی به مقاله بورسیه دانشگاه‌های قبرس شمالی مراجعه نمایید و برای پاسخ به سوالاتتان با مشاورین CIUUNI با شماره‌های 09125488548 و 02177529713 تماس حاصل نمایید.

دانشگاه های ارائه دهنده رشته پزشکی در قبرس

1. دانشگاه نیکوزیا در قبرس 2. دانشگاه بین المللی قبرس CIU 3.دانشگاه خاور نزدیک NEU 4. دانشگاه مدیترانه شرقی EMU

 

فهرست