اعزام دانشجو به قبرس شمالی - دانشگاه بین المللی قبرس

اعزام دانشجو به قبرس شمالی مبحثی است که می‌خواهیم در این مقاله مفصل به توضیح آن بپردازیم پس با ما همراه باشید.

اعزام دانشجو از ایران به اروپا قدمتی دیرینه در تاریخ ایران دارد، این اتفاق از سال‌های دور که به دوره قاجار برمی‌گردد آغاز شد در آن زمان بزرگان ایران زمین دریافتند که از نظر علوم و فنون به قدرتمندی سرزمین‌های غربی نیستند و افرادی را برای علم آموزی راهی سفر کردند.

اعزام دانشجو به قبرس شمالی

اعزام دانشجو به قبرس شمالی

بعدها میزان این سفرها گسترش پیدا کرد و ایرانیان برای آموزش هنر و علم به امریکای شمالی و اروپای غربی هم سفر کردند که علاوه بر علم و دانش، آداب و رسوم و فرهنگ سرزمین‌های دیگر هم تا حدودی به ایران پا بازکرد که هم جنبه‌های مثبت و هم جنبه‌های منفی برای سرزمینمان در برداشت. در گذشته بیشترین خروج دانشجویان از ایران به دوره رضا شاه برمی‌گردد که همین افراد با بازگشت به ایران بنیان گذاران بسیاری از شاخه‌های علوم و فناوری و صنعت آفرینی در ایران بودند.

اعزام دانشجو به قبرس شمالی

در چند دهه اخیر اعزام دانشجو به کشورهای اطراف ایران یا نقاط دیگر جهان که امکانات خوبی برای پذیرش دانشجو دارند رونق بسیاری داشته است. تعدادی از این دانشجویان که با داشتن رتبه‌های اول تا سوم دانش آموختگان دوره‌های مختلفی مانند کارشناسی ارشد و دکترا و … هستند توسط وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران به خارج از ایران بورسیه می‌شوند و بسیارند دانشجویانی که به صورت شخصی آماده تحصیل و ورود به کشورهای دیگر می‌شوند.

بسیاری از دانشجویان ایرانی به دنبال اعزام به کشورهایی با امکانات فول اما نزدیک به ایران هستند. در اعزام دانشجو به قبرس شمالی یکی از بهترین مقصدها برای مهاجرت دانشجویان ایرانی است. در اعزام دانشجو به قبرس شمالی اولین حسن بزرگ این است که شما نیازی به اخذ ویزا ندارید. مورد بعدی که اصولا مهاجرت را به تعویق می‌اندازد گرفتن مدرک معتبر زبان است!

برای اعزام دانشجو به قبرس شمالی مدرک زبان اجباری نیست، دانشجویانی که مدرک زبان ندارند با گذارندن دوره‌های اجباری زبان  قبل از ورود به دانشگاه و دریافت مدرک IELTS 6 می‌توانند به راحتی تحصیل خود را در دانشگاه مورد نظرشان آغاز کنند و با گذر زمان و زندگی سطح زبان خود را ارتقا دهند.

البته این را هم بگوییم که تنها دانشجویان متقاضی دوره کارشناسی نیازی به مدرک زبان ندارند و دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا باید مدرک زبان خود را با درجه IELTS 6.5 یا IELTS 7 به دانشگاه منتخبشان ارائه دهند.

امنیت در کشور قبرس

قبرس شمالی یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا برای دانشجویان و مهاجران است که توانسته رتبه یک جهانی را به خود اختصاص دهد. به دلیل شرایط اقتصادی و فرهنگی مناسب و عدم اختلافات سیاسی و تنش‌های وابسته به آن امنیت در این کشور بسیار بالا است و این موارد قبرس را کشوری دوست داشتنی، هم برای مهاجران و هم برای مردم خود این کشور ساخته است.

مزیت های تحصیلی در قبرس شمالی

مزایای تحصیل در قبرس شمالی برای ایرانیان زیاد است، موارد زیر بخشی از این مزیت‌ها است:

 • اولین مورد مهم برای ما ایرانیان این است که نیازی به دریافت ویزا نداریم و همین مورد کار را بسیار آسان می‌کند.
 • دومین مورد فاصله نزدیک این کشور به ایران است که از لحاظ هزینه رفت و آمد به ایران و همچنین تایم پرواز شرایط آسانی برای ما ایرانیان دارد. این فاصله زمانی هوایی ۳ ساعت محاسبه می‌شود.
 • در قبرس هزینه زندگی تا مدتی قبل با ایران برابر بود ولی در حال حاضر با نوسانات دلار تا حدودی هزینه‌ها جابه جا شده‌اند با این حال هنوز هم شرایط برای ایرانیان خوب است.
 • قبرسیان مردمانی بسیار شبیه به ایرانیان از نظر فرهنگ و ادب هستند و برای مردم ایران احترام قائلند.
 • قبرس کشوری با شرایط اقلیمی و جوی مناسب است و وجود آب و هوای مدیترانه‌ای به جذابیت این کشور برای مهاجرت می‌افزاید.
 • قبرس شمالی کشوری فوق‌العاده ایمن برای مهاجران است و در دنیا جز ۱۰ کشور امن رده بندی می‌شود.
 • دانشگاه‌های معتبر و موسسات عالی این کشور در سال‌های اخیر بسیار پیشرفت داشته‌اند و از رنکینگ بالایی در میان دانشگاه‌ها برخوردارند.
 • در دانشگاه‌های قبرس شمالی با مدیریتی اصولی و حضور اساتید عالی سطح کیفی بالایی از آموزش به دانشجویان ارایه می‌شود.

دانشگاه‌های قبرس شمالی

اعزام دانشجو به قبرس شمالی صنعتی پر رونق در این کشور است که دانشجویان را از تمام دنیا راهی این کشور می‌کند. فضای دانشگاه‌ها در قبرس شمالی به صورت آکادمیک و در عین حال بسیار پویا است. این کشور درصدی از تولید ناخالصی داخلی خود را صرف به روز بودن و کیفیت بالای آموزش خود می‌کند. دانشگاه‌های این کشور غالبا به صورت  دانشگاه‌های بزرگ جهانی هستند و می‌توانند تا حدود زیادی کیفیتی مشابه دانشگاه‌های برتر جهانی را برایتان فراهم آورد.

اکثر موسسسات و دانشگاهای قبرس طبق سیستم آمریکایی پیش ‌می‌روند به همین دلیل است که دانشجویان می‌توانند به دانشگاه‌های معتبر دنیا انتقالی بگیرند. اکثر دروس در قبرس به زبان انگلیسی به دانشجویان ارایه می‌شود، اما برخی از دروس هم هستند که به زبان ترکی یا یویانی که زبان‌های اصلی یونان به شمار می‌روند، به دانشجویان تدریس می‌شوند.

اعزام دانشجو به قبرس شمالی در سال‌های اخیر  پیشرفت چشمگیری داشته است در این مدت جذب دانشجویان و ایجاد فرصت‌های تحصیلی عالی باعث شده جمعیت جوان مهاجر به این کشور حتی از اتحادیه اروپا هم بیشتر باشد.

اعزام دانشجو به دانشگاه ciu در قبرس شمالی

ciu مخفف CYPRUS INTERNATIONAL UNIVERSITY  نام انگلیسی دانشگاه بین االمللی قبرس است که جز برترین دانشگاه‌های قبرس شمالی محسوب می‌شود. این دانشگاه با در دست داشتن رنکینک علمی بالا و دریافت شهریه مناسب یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای دانشجویان است که هر ساله پذبرای تعداد زیادی از دانشجویانی است که قصد تحصیل در قبرس شمالی را از اقصاء نقاط دنیا دارند. دانشگاه ciu با قدمتی 20 ساله و وسعتی مثال زدنی دومین دانشگاه اصلی و برتر قبرس شمارده می‌شود.

Ciu دانشگاهی با زیر مجموعه چندین دانشکده در رشته‌های مختلف و پر مخاطب است. در این فضای یک میلیون متر مربعی رشته‌های بسیاری در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است. شما عزیزان می‌توانید با بهره‌مندی از مشاوره با کارشناسان حقوقی و حرفه‌‌ای ciuuni با شماره‌های 02177529713 و 09125488548 تماس حاصل نمایید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

لیست رشته‌های تحصیلی در دانشگاه CIU

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • علوم بهداشتی
 • طراحی و معماری
 • حقوق
 • مهندسی
 • اقتصاد و علوم اداری
 • ارتباطات
 • علوم و فنون کشاورزی
 • هنر و علوم

موارد بالا رشته‌هایی هستند که در مقاطع مختلف تحصیلی به دانشجویان ارایه می‌شوند.

اعزام دانشجو در مقطع کارشناسی به قبرس شمالی

در اعزام دانشجو به قبرس شمالی در مقطع کارشناسی، دوره پیش‌رویتان 4 سال معادل 8 ترم خواهد بود البته غیر از رشته پزشکی که 12 ترم زمان می‌برد. در نهایت همانطور که قبلتر هم گفته شد در این مقطع نیازی به مدرک زبان ندارید. در مقطع کارشناسی می‌توانید از بورسیه تحصیلی بهره مند شوید و کل هزینه تحصیلان به دلار محاسبه می‌شود.

اعزام دانشجو به قبرس شمالی

اعزام دانشجو به قبرس شمالی

زمینه های تحصیلی که در مقطع کارشناسی  قابل ارائه می‌باشد به شرح زیر است:

علوم انسانی، علوم اجتماعی و آموزش و پرورش، علوم اقتصاد و مدیریت، رشته های مهندسی و فناوری، علوم رایانه، علوم سلامت و دارو، علوم زمین شناسی و زیست شناسی، روزنامه نگاری و…

اعزام دانشجو کارشناسی ارشد به قبرس شمالی

در اعزام دانشجو به قبرس شمالی در پایه کارشناسی ارشد 2 سال زمان می‌گذارید تا مدرک ارشد خود را دریافت کنید. تفاوت این دوره با مقطع کارشناسی این است که باید مدرک زبان خود را به دانشگاه ارایه دهید و بعد امکان ورود به این دوره را دارید. در این مقطع هزینه تحصیل بستگی به رشته انتخابیتان دارد و متفاوت است. در دوره کارشناسی ارشد هم از بورسیه تحصیلی می‌توانید استفاده کنید. تحصیلات در مدارج بال مانند ارشد و دکترا در قبرس شمالی در دانشگاه های دولتی و خصوصی انجام می‌گیرد.

اعزام دانشجو به قبرس شمالی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه هایی نظیر دانشگاه نیکوزیا، دانشگاه بین المللی CIU، دانشگاه اروپایی قبرس EUC، دانشگاه GAU، دانشگاه NEU و… انجام می‌پذیرد.

اعزام دانشجو دکترا به قبرس شمالی

در این مقطع تحصیلی زمان پیش رو تا دریافت مدرک 3 سال است و از بورسیه تحصیلی خبری نیست! در مقطع دکترا حتما باید مدرک IELTS 7 به دانشگاه ارایه شود و همچنین هزینه این دوره سه سال از مقاطع تحصیلی پیشین بیشتر خواهد بود و البته به نسبت رشته انتخابی متغییر است. در مقطع دکترا ماهیت و اساس تدریس بر مبنای تحقیق و تحصیل می‌باشد و در این مقطع هدف بالا بردن سطح علمی در پژوهش است. در این سطح تحصیلی با گذراندن دوره کارشناسی ارشد از دانشجویان توقع می‌رود که رزومه ای با سطح بالای علمی ارایه دهند.

اعزام دانشجو به قبرس شمالی در چه رشته‌های تحصیلی امکان پذیر است؟

اعزام دانشجو به قبرس شمالی در دانشگاه‌های معتبر این کشور در بسیاری از رشته‌های تحصیلی روز دنیا امکان پذیر است. این دروس بر پایه رشته های مهندس، پزشکی، ادبیات و هنر و… به شرح زیراند:

 • مهندسی عمران
 • مهندسی سیستم های اطلاعاتی
 • مهندسی زیست محیطی
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مدیریت ارتباطات
 •  پزشکی و زیر شاخه های آن
 • روابط بین الملل
 • گردشگری
 • ادبیات و زبان های خارجه
 • طراحی گرافیک
 •  طراحی داخلی
 • معماری و….

مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو و اخذ پذیرش در قبرس شمالی چیست؟

مدارک مورد نیاز جهت اعزام دانشجو به قبرس شمالی برای گذراندن هر کدام از این مقاطع تحصیلی و اخذ پذیرش نیاز به اقدامات اولیه‌ای دارید که در این قسمت به آنها اشاره خواهیم کرد:

 1. ارایه شناسنامه و ترجمه تمامی صفحات آن به زبان انگلیسی
 2. ارایه پاسپورت
 3. صدور گواهی تمکن مالی و ارایه آن
 4. رزمه تحصیلی در مقاطع پیشین و ارایه ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی
 5. موقعیت ها و موفقیت های تحصیلی و کاری پیشین و فعلی با ترجمه
 6. پرداخت هزینه تعیین شده برای بررسی مدارک یا application fee
 7. توصیه نامه از دانشگاه فعلی

هزینه اعزام دانشجو به قبرس شمالی

عموماً موسساتی که وظیفه اعزام دانشجو به خارج از کشور را دارند میزان تعرفه مشخصی بر اساس تشخیص وزارت علوم از دانشجویان دریافت می‌کنند که این مبلغ حدوداً 500 تا 700 یورو برای هر نفر محاسبه می‌شود که این پرداختی بستگی به کشور مقصد شما برای تحصیل دارد. در این بخش به شما این مژده را بدهیم که اعزام دانشجو به قبرس شمالی از طریق سایت CIUUNI.COM یا تماس با مشاورین حرفه ای این مجموعه به صورت رایگان برای شما امکان پذیر است و هیچ مبلغی بابت اعزام دانشجو از شما دریافت نمی‌شود.

هزینه اعزام دانشجو به قبرس شمالی و تحصیل و زندگی در این کشور به مراتب پایین‌تر و مناسب‌تر از کشورهای اروپایی و امریکا برای ایرانیان است. در ادامه باید این نوید را به شما بدهیم که در دانشگاه‌های قبرس شمالی طرح مبادله دانشجو با دانشگاه‌های معتبر دنیا انجام می‌شود و دانشجویان بعد از گذشت چند ترم و دریافت حدنساب شرایط می‌توانند از این امکان بهره‌مند شوند. قبرس می‌تواند پلی مستحکم میان شما با کشورهای پیشرفته دنیا باشد.

البته این را هم باید گفت که به طور کلی زندگی در یک کشور به عنوان دانشجو و وضعیت کنونی دلار در کشور ما، برای ایرانیان کم هزینه نخواهد بود ولی به طور کلی این هزینه برای دانشجویان حدود 3500 € در سال محاسبه می‌شود. با اینکه هزینه‌ها در قبرس شمالی نسبت به کشورهای اروپایی پایین‌تر است اما باز هم این میزان هزینه نسبت به دانشگاه و دوره های پیش روی دانشجویان برای رشته تحصیلی انتخابیشان متغییر خواهد بود و بالا و پایین دارد.

این هزینه‌ها به صورت حدودی برای مقاطع مختلف به شرح زیر هستند:

 • هزینه دوره 4 ساله کارشناسی: حدودا مابین 3500 – 6000 یورو در سال محاسبه می‌شود.
 • هزینه دوره 2 ساله کارشناسی ارشد:حدودا مابین 2000 – 2500 یورو در سال محاسبه می‌شود.
 • هزینه دوره دکترا:

زمان اعزام دانشجو به قبرس شمالی

معمولا زمان درخواست برای تحصیل در قبرس تابستان و زمستان یعنی 2 نوبت در سال انجام می‌شود، ولی برخی از دانشگاه‌ها هم هستند که زمان محدودی برای ارسال مدارک و ثبت نام ندارند. ولی در کل برای اینکه به deadline مهلت ارسال مدارک و ثبت نام برسید بهتر است زودتر ابازه زمانی مدارک و درخواست را ارسال کنید. در قبرس هم تابستان دانشگاه‌ها تایم تعطیلات سالانه را می‌گذارنند دقیقا مثل ایران و دانشجویان می‌توانند این تایم را در کشور خود سپری کنند.

به این نکته توجه داشته باشید که حتما باید یه ماه قبل از شروع ترم تحصیلی در قبرس حضور داشته باشید و مراحل ثبت نام خود را به طور کامل انجام دهید به همین دلیل چیزی حدود 4 تا 6 ماه قبل از پذیرش دانشگاه و ویزای دانشجویی اقدام نمایند تا با مشکلات شلوغی کاری کنسولگری روبه رو نشوند.

اعزام دانشجو به قبرس شمالی و اقامت بعد از تحصیل

بسیاری از دانشجویان بعد از پایان دوره تحصیل و اخذ مدرک تمایل به اقامت دایم در کشور قبرس را دارند که می‌خواهند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تغییر دهند، این عزیزان باید حتما از دولت قبرس اجازه کار یا work permit داشته باشند.

اقامت کاری یا با تخصص و سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار شخصی و پرداخت مالیات برای متقاضیان امکان پذیر است یا نیاز به کارفرمایی است که برای شخص پیشنهاد کاری در نظر داشته باشد . در این حالت کارفرما برای متقاضی، درخواستی را به اداره کار ارسال می کند و بعد اداره کار مدارک دریافتی را برای دایره استخدام خارجی به اداره مهاجرت ارائه می کند. در ادامه بعد از بررسی های لازم مجوز کار به متقاضی اقامت5 ارائه می گردد. تا زمانی که مهاجران قرار داد کاری مستحکمی داشته باشند می‌توانند با 40 ساعت کار در هفته، در قبرس شمالی اقامت داشته باشند.

کلام آخر

در انتها باید بگوییم در کشور قبرس هزینه زندگی و تحصیل معقول تر از کشورهای دیگر است و با وجود آب و هوایی بسیار خوب و مدیترانه‌ای تجربه عالی را برایتان رقم می‌زند. کارشناسان ciuuni با وکلایی کاردان و متخصصین مهاجرتی شما را به بهترین شکل برای اعزام به کشور قبرس و زندگی و تحصیل در این کشور همراهی می‌کنند.

شما می‌توانید برای اعزام دانشجو به قبرس شمالی با شماره‌های 02177529713 یا 09125488548 تماس حاصل نمایید و برای مراجعه حضوری به دفتر تهران ciuuni واقع در خیابان شریعتی هماهنگی‌های لازم را با کارشناسان ما انجام دهید. همچنین می‌توانید از طریق سایت ciuuni.com با مجموعه ما همراه باشید.

 

 

 

 

 

فهرست