بازار کار قبرس شمالی برای دانشجویان - دانشگاه بین المللی قبرس

همانطور که می‌دانید قبرس از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است به همین دلیل اقتصاد در این کشور رونق خوبی دارد. در قبرس شمالی صنعت ساختمان و احداث و راه اندازی شرکت‌های بین المللی و رستوران ها و… از جمله مواردی هستند که بسیار به چشم می‌خورند. به این ترتیب بازار کار قبرس شمالی برای دانشجویان برای دانشجویان جویای کار مناسب است.

برای کسانی که به عنوان دانشجوی بین المللی در کشورهای دیگر اقامت دارند، داشتن یک شغل مناسب و کسب درآمد دغدغه‌ اصلی است. بازار کار قبرس شمالی برای دانشجویان به گونه‌ای است که دانشجویان با داشتن یک شغل مناسب می‌توانند هم هزینه تحصیل و زندگی خود را در قبرس به دست آورند و هم رزومه کاری خود را هم قوی کنند.

بازار کار قبرس برای دانشویان

بازار کار قبرس برای دانشویان

کار پاره وقت برای دانشجویان در قبرس

بازار کار قبرس شمالی برای دانشجویان به صورتی است که دانشجویان در حال تحصیل در قبرس شمالی اجازه کار پاره وقت را در شرکت‌ها یا رستوران‌ها و کافه‌ها و… در طول روز دارند، که 20 ساعت در طول هفته محاسبه شده است. دانشجویان خارجی برگه‌ای از را جهت معرفی و تاییدیه از طرف دانشگاه به کارفرمایان ارائه می‌دهند و بعد شروع به کار می‌کنند که هم کسب درآمد حاصل می‌شود و هم تجربه کاری برایشان لحاظ می‌شود البته قبل از هرچیز باید حداقل 6 ماه از زمان اقامت دانشجویان در قبرس گذشته باشد. زمان کار دانشجویان در دوره تعطیلات تابستانی می‌تواند از 20 ساعت تا 40 ساعت در هفته تغییر کند.

در مبحث بازار کار قبرس شمالی برای دانشجویان صدور مجوز کار برای دانشجویان خارجی به عهده وزارت کار و بیمه اجتماعی است. بعضی از مناطق و رشته‌های کاری خاصی هم هستند که به عنوان دوره کارآموزی دانشجویان را می‌پذیرند. دانشجویانی که در یکی از دانشگاه‌های معتبر قبرس ثبت نام می‌کنند و مشغول به تحصیل در دوره‌های تمام وقت می‌شوند می‌توانند در بخش‌های خاصی از مشاغل دولتی که توسط دولت مجاز شناخته می‌شوند مشغول به کار شوند.

مصوبه حقوق دانشجویان خارجی در قبرس شمالی

میزان حقوق دانشجویان بین المللی در قبرس با بومیان این کشور طبق مصوبه دولت قبرس یکسان است و این دانشجویان باید از قانون حداقل دستمزد و حقوق کار برخوردار باشند. توسط وزارت کار قراردادی ویژه برای دانشجویان خارجی نوشته شده است که در آن کلیه حقوق و شرایطی که دانشجویان و کارفرمایان نسبت به هم باید رعایت کنند ذکر شده و به عنوان قرارداد کاری بین طرفین باید اجرا شود.

مجوزهای کار دانشجویی در قبرس شمالی

بنابر قانون دولت درباره بازار کار قبرس شمالی برای دانشجویان چند مجوز برای دانشجویان غیر قبرسی برای کار در این کشور در نظر گرفته شده است که بستگی به این دارد که دانشجو در حین تحصیل است یا فارغ‌التحصیل شده است. این مجوزهای کار به شرح زیر هستند:

 1. پیش مجوز یا Prior Authorization
 2. مجوز کار محدود یا limited Work Permit
 3. مجوز کار دانشجویی یا Student Work Prrmit
 4. مجوز کار برای اتباع خارجی یا Work Perrmits For Foregners
 5. مجوز راه ‌اندازی کسب و کار یا Business Establishment Permits

در این قسمت به شما عزیزان پیشنهاد می‌شود برای اینکه بتوانید در حین تحصیل در قبرس شمالی بهترین مشاغل را انتخاب کنید و بدانید تا چه اندازه می‌توانید روی کسب درآمدتان در حین تحصیل و پرداخت هزینه ها حساب کنید با کارشناسان ciuuni با شماره های 09125488548 و 02177529713 در تهران یا شماره 00905338494714 در قبرس شمالی تماس حاصل نمایید یا با مراجعه به وبسایت ciuuni.com تمام سوالاتتان را با کارشناسان حرفه ای ما درمیان بگذارید.

مدارک لازم جهت اخذ مجوز کار برای دانشجویان در قبرس شمالی

در این قسمت می‌خواهیم درباره مدارک لازم جهت مجوز کار در بازار کار قبرس شمالی برای دانشجویان صحبت کنیم

 • تثبیت اقامت معتبر در قبرس: وزارت کار کار باید تایید کند که دانشجوی متقاضی کار قبل از درخواست حداقل 6 ماه در کشور قبرس اقامت داشته است یا خیر.
 • دریافت قرارداد کار: این قرارداد با تایید و امضای کارفرما و کارمند میان این دو از ادارات کار در منطقه‌ای که دانشجو درخواست شروع به کار را دارد صادر می‌شود.
 • ارائه جدول زمانی کلاس‌های دانشگاه: این جدول باید از طرف دانشگاه برای کارفرما ارسال شود تا تایید کند دانشجو شرایط کار پاره وقت را دارد و تداخلی در زما تحصیل و کارش وجود ندارد و در نهایت مجوز کار برای دانشجو صادر می‌شود.

پروسه کار دانشجویان در حین تحصیل در قبرس شمالی

اولین قدم دربازار کار قبرس شمالی برای دانشجویان این است که اداره مهاجرت مجوز دانشجویی را برای متقاضی تایید و ارسال کند، قدم بعدی قراراد کاری است که میان دانشجو و کارفرما امضا می‌شود و طبق این قرارداد هر دو طرف متعهد به رعایت قوانینی پایاپای در مقابل هم می‌شوند. قراردادکار و تمامی مدارکی که در بالا گفته شد به اداره کاریابی ارسال می‌شود. سپس اداره استخدام منطقه در خواست متقاضی را بررسی کرده و در صورت نبود مشکلی آن را تایید می‌کند.

بازار کار دانشجویان در قبرس

در بازار کار قبرس شمالی برای دانشجویان شرایط برای دانشجویان بین المللی با دانشجویان قبرسی خیلی تفاوتی ندارد و برای پیدا کردن کار باید وارد رقابت با هم شوند. اولویت در قبرس میزان مهارت و برتری افراد است البته اینکه شما از تبار قبرسی باشید نمی‌تواند بی‌تاثیر باشد اما اینطور هم نیست که تنها اولویت باشد. در این کشور اگر می‌خواهید شغل‌های بهتر پیدا کنید باید بر زبان انگلیسی و ترکی تسلط کامل داشته باشید.

اگر رزومه خوبی همراه با تسلط بر زبان را داشته باشید به راحتی می‌توانید در مشاغل زیر از طرف کارفرمایان دعوت به کار شوید: حوزه‌های کاری بزرگی مانند خدمات توریسم وگردشگری و حمل ونقل و املاک و مستقلات از موارد کاری هستند که در این کشور پر رونق می‌باشند و شرایط مالی خوبی به همراه دارند. البته در قبرس مشاغل روبه رشدی مانند خدمات حرفه‌ای مالی و سرمایه گذاری هم از مشاغل مناسب برای پیشرفت هستند.

یکسری شرکت‌های بزرگ هم هستند که وارد شدن به آنها در دوره دانشجویی کار راحتی نیست ولی وقتی اقامت این کشور را گرفتید و رزمه قوی ارائه دادید شانس پیروزی خواهید داشت مانند بانک مرکزی قبرس شمالی، مخابرات، بیمه، ساخت و ساز و غیره.

بازار کار قبرس برای دانشویان

بازار کار قبرس برای دانشویان

از چه طریقی در قبرس مشغول به کار شوید؟

قبرس کشور پهناوری نیست و جعیت خیلی زیادی ندارد به همین نسبت پیدا کردن شغل هم در آن کار زیاد سختی نیست در این کشور چون جمعیت زیاد نیست در هر منطقه تقریبا همه یکدیگر را می‌شناسند. به همین دلیل در هر محله و منطقه چه به صورت زبان به زبان و چه به صورت جستجو در روزنامه‌ها و هفته نامه‌های محلی متقاضیان می‌توانند کار پیدا کنند.

اما در سطح وسیع‌تر بازار کار قبرس شمالی برای دانشجویان، شما می‌توانید با مراجعه و ثبت نام در سایت‌های کاریابی و با فرستادن رزومه وارد بازار کار شوید. این سایت‌ها عبارتند از:

 1. http://www.cyprusemployment.com
 2. http://www.kariera.com.cy
 3. http://www.cyprusjobs.com
 4. http://www.cyprusjobcentre.com
 5. http://www.ergodotisi.com

مجوز کار برای دانشجویان فارغ التحصیل در قبرس

اخذ این مجوز به راحتی مجوز کار دانشجویی نیست، اما غیر ممکن هم نیست! پس با ما همراه باشید تا توضیحات تکمیلی را در اختیارتان قرار دهیم:

در بازار کار قبرس شمالی برای دانشجویان دانشجویان بین المللی به محض پایان دوره تحصیلات و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه‌های قبرس 60 روز زمان دارند تا این کشور را ترک کنند اما اگر دانشجو از یک شرکت معتبر در قبرس شمالی مجوز کار داشته باشد می‌تواند در قبرس بماند.

همانطور که قبلتر هم گفته شد اگر می‌خواهید در قبرس بمانید باید از طرف یک کارفرما در این کشور دعوت به کار شوید؛ به این ترتیب که مجوز کار از طریق کارفرما برای کارمن خارجی (که شما باشید) طبق قوانین کشور قبرس ارسال می‌شود. سپس شما برای مجوز کار به سفارت قبرس در کشور خودتان درخواست می‌دهید و مدارک مورد نیاز را برای گرفتن تاییدیه به ارسال می‌کنید.

در این بخش از بازار کار قبرس شمالی برای دانشجویان می‌توانید به مقاله لیست دانشگاه های قبرس شمالی مراجعه نمایید تا از شرایط هر کدام از دانشگاه‌های معتبر و بین المللی در قبرس شمالی مطلع شوید.

در صورت تایید از طرف سفارت، شما می‌توانید با ویزای کار وارد کشور قبرس شوید و اجازه اقامت موقت به مدت 1 سال برایتان صادر می‌گردد که هر ساله قابل تمدید است. بعد از اینکه 5 یسال این اقامت موقت را تمدید کردید و کل این 5 سال را در کشور قبرس حضور داشتید حالا می‌توانید برای اقامت دائم اقدام نمایید. دانشجویان فارغ التحصیلی که ویزای اشتغال می‌گیرند نوع رده ویزایشان E است و باید مدارک زیر را تکمیل و ارائه نمایند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

مدارک لازم برای ویزای E برای فارغ التحصیلان در قبرس شمالی

در بازار کار قبرس شمالی برای دانشجویان پروسه دریافت مجوز کار برای فارغ التحصیلان بین المللی در قبرس شمالی زمانی بین 2 تا 3 ماه به طول می‌انجامد که توسط اداره پست به آدرس محل سکونت متقاضی ارسال می‌شود، مدارک لازمه به شرح زیر است:

 • فتوکپی پاسپورت دارای اعتبار
 • تاییدیه پلیس جهت احراز هویت متقاضی و عدم ارتکاب جرم کیفری
 • گواهی سلامت پزشکی که تایید کند متقاضی به بیماری‌هایی نظیر HIV، هپاتیتB و C و سل مبتلا نمی‌باشد.
 • صورت حساب بانکی، در حساب یا کارت بانکی متقاضی باید 200 تا 300 پوند موجود باشد.
 • 3 عدد عکس پاسپورتی
 • ارائه قرارداد کار از شرکتی مستقر در کشور قبرس که باید توسط وزارت کار و بیمه اجتماعی این کشور مهر و امضا شده باشد.

در انتهای مطلب بازار کار قبرس شمالی برای دانشجویان به شما عزیزان پیشنهاد می‌دهیم که اگر علاقه‌مند به مهاجرت به قبرس شمالی هستید و قصد سرمایه گذاری یا تحصیل در این کشور زیبا را دارید با مراجعه به وبسایت 66holding.com معتبرترین شرکت مهاجرتی در قبرس شمالی و مشاوره با کارشناسان خبره 66holding بهترین را در کوتاه ترین زمان انتخاب کنید.

فهرست