رشته های علوم انسانی در قبرس - دانشگاه بین المللی قبرس

در بخش لیست رشته های علوم انسانی در قبرس به شرح رشته‌های تدریسی در دانشگاه‌های قبرس شمالی می‌پردازیم:

قبرس شمالی کشوری استراتژیک میان سه قاره اروپا، آسیا و افریقا است که قدمت تاریخی 12000 ساله دارد. به همین دلیل از نظر اقتصاد و مسائل سیاسی یکی از بهترین مناطق در مدیترانه شرقی برای مطالعه و تحقیق درباره صلح و امنیت انرژی و دیپلماسی است.

دوره های تدریسی رشته انسانی در قبرس شمالی

دوره‌های تدریسی در دانشگاه‌های قبرس شمالی شامل: دیپلماسی و اقتصاد، دین و فلسفه، ادبیات و تاریخ، رسانه و فرهنگ و هنرهای زیبا و نمایشی می‌باشند.
در مبحث رشته‌ های علوم انسانی در قبرس باید بگوییم، دانشگاه‌های معتبر و بین المللی قبرس شمالی در بخش ارتباطات و تجهیزات در سطح جهانی از رتبه عالی برخوردارند و فرصت‌های کارآموزی مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. متد آموزش روانشناسی در این کشور به سبک انجمن امریکا می‌باشد و بیشتر افراد هیئت علمی این رشته در دانشگاه‌های قبرس، در ایالات متحده تحصیل کرده‌اند و بر این متد اشراف کامل دارند.

رشته های علوم انسانی در قبرس

رشته اقتصاد و امور مالی، حقوق، علوم سیاسی و روابط بین الملل و روابط اتحادیه اروپا، روانشناسی و جامعه شناسی، مدریت، مدیریت بازرگانی و تجارت بین الملل، حسابداری، ادبیات، گردشگری و هتلداری، خدمات اجتماعی، رادیو، تلویزیون و رسانه‌های پخش دیجیتال، روزنامه نگاری، روابط عمومی، تبلیغات و بازاریابی همگی اسامی رشته‌هایی هستند که در دانشگاه‌های قبرس شمالی در مقاطع تحصیلی مختلف به دانشجویان ارائه می‌شوند.

در این بخش به توضیح هرکدام از این رشته‌ها و زیر مجموعه آنها از مبحث رشته‌ های علوم انسانی در قبرس می‌پردازیم:

اقتصاد: یکی از رشته‌های پرمخاطب که اولین مورد از رشته‌ های علوم انسانی در قبرس است. این رشته در برخی از کشورهای دنیا از اهمیت ویژه‌ای همچون رشته پزشکی برخوردار است و در برخی دیگر از کشورها از تراز پایین‌تری برخودار می‌باشند. رشته اقتصاد در دانشگاه بین المللی قبرس از رشته‌های تدریسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

حقوق: رشته‌ای بسیار پرطرفدار در مبحث رشته های علوم انسانی در قبرس که در اکثر دانشگاه‌های قبرس شمالی از قبیل دانشگاه قبرس شمالیciu ، دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه اروپایی قبرس، دانشگاه نیکوزیا و…تدریس می‌شود.

گرایش‌های رشته حقوق در دانشگاه های قبرس شمالی

 1. حقوق جزا و جرم شناسی
 2. حقوق تجارت
 3. حقوق بین‌الملل
 4. حقوق بشر
 5. حقوق خانواده
 6. حقوق تجارت بین‌الملل
 7. حقوق تجاری اقتصادی بین المللی
 8. حقوق اقتصادی
 9. حقوق مالی-اقتصادی
 10. حقوق کیفری اطفال و نوجوانان

و گرایش‌های دیگری که همگی در رشته حقوق در تمامی مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان تدریس می‌شوند. یکی از مهم‌ترین الزامات این رشته شرکت در آزمون LSAT یا GRE و قبولی در آنها است.

در این بخش از مقاله رشته های علوم انسانی در قبرس، به شما عزیزان پیشنهاد می‌دهیم برای آنکه از شرایط کار در قبرس و زندگی در این کشور مطلع شوید و بدانید که در کنار تحصیل روی چه میزان دآمد و چه حرفه‌هایی می‌توانید حساب کنید، به مطلب بازار کار قبرس شمالی برای دانشجویان مراجعه نمایید.

مدارک عمومی پذیرش در رشته حقوق در قبرس

 • ارسال فرم درخواست به دانشگاه مورد نظر
 • ارائه مدارک تحصیلی پیشین
 • ریز نمرات مقاطع تحصیلی گذشته
 • ترجمه کامل مدارک تحصیلی
 • ارائه مدارک شناسایی به همراه ترجمه
 • ارائه مدارک زبان (در صورت داشتن مدارکی مانند تافل و آیلتس که البته در قبرس شمالی اجباری نیست)
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه از طرف دانشگاه
 • نتایج آزمون‌های LSAT وGRE به دانشگاه مورد نظر

علوم سیاسی و روابط بین الملل: علوم سیاسی و روابط بین الملل یکی دیگر از موارد مورد بحث در رشته های علوم انسانی در قبرس هستند، که تمرکزشان بر همزیستی انسان‌ها در جوامع است و ساختار قدرت‌ها و حکومت‌های دنیا را از نظر اجتماعی میان دولت‌ها مورد بررسی قرار می‌دهند. این رشته تحصیلی در قبرس شمالی در سه مقطع تحصیلی تدریس می‌شود و تنها در دوره کارشناسی نیازی به ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی نیست ولی در مقاطع بالاتر حتما باید مدرک زبان ارائه شود.

روانشناسی و جامعه شناسی: روانشناسی همان علمی است که رفتار انسان‌ها را با هم و با محیط اطرافشان مورد بررسی قرا می‌دهد. این رشته پرمخاطب و کاربردی یکی ازموارد اصلی لیست رشته های علوم انسانی در قبرس است که سالانه علاقه مندان بسیاری را به خود جذب می‌کند. در قبرس شمالی رشته روانشناسی در دانشگاه‌های معتبری مانند دانشگاه بین المللی CIU، دانشگاه اروپایی قبرس EUC، دانشگاه نیکوزیا و… در مقاطع مختلف تحصیلی تدریس می‌شود.

حسابداری: رشته حسابداری یکی از موارد مبحث رشته های علوم انسانی در  قبرس است که به نسبت دیگر رشته‌ها مخاطب کمتری در این کشور دارد. رشته حسابداری در دانشگاه‌های محدودی از قبرس تدریس می‌شود ولی بعد از پایان تحصیل بازار کار مناسبی برای مخاطبانش دارد.

گردشگری و هتلداری: قبرس شمالی یکی از کشورهایی است که از نقاط مختلف جهان پذیرای مسافران و گردشگران است، از این رو این کشور در صنعت توریسم بسیار قوی عمل کرده و یکی از منابع درآمدی این کشور همین صنعت است. در نتیجه گردشگری و هتلداری یکی از رشته های درآمد زا در لیست رشته های علوم انسانی در قبرس هستند که بازار کار خوبی در این کشور دارند.

مدارک پذیرش رشته های علوم انسانی در قبرس

 • ارائه کپی تمامی مدارک شناسایی همراه با ترجمه (پاسپورت معتبر، شناسنامه، عکس، کارت پایان خدمت یا معاف از خدمت و…)
 • ارائه مدارک سوابق تحصیلی گذشته و فعلی همراه با ترجمه
 • ارائه مدارک سابقه کاری همراه با ترجمه
 • ریز نمرات مقاطع تحصیلی پیشین
 • ارائه توصیه نامه از اساتید و کارفرما و بیانیه فردی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا
 • ارائه رزومه برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا
 • ارائه مدرک معتبر زبان (ارائه این مدرک در بسیاری از دانشگاه های قبرس در مقطع کارشناسی ملزوم نیست)

تحصیل در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی به طور کلی در مبحث رشته های علوم انسانی در قبرس باید بگوییم، قبرس شمالی کشوری است با دانشگاه‌های بین المللی متعدد که در اکثر رشته‌های پرمخاطب و روز دنیا هر ساله میزبان دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا است. به طور کلی هزینه تحصیل و زندگی نسبت به باقی کشورهای اروپایی در کشور قبرس پایین‌تر است. حتی برای ما ایرانیان با وجود تمام بالا و پایین‌هایی که در بحث دلار در این چند سال گذشته اتفاق افتاد، هنوز قبرس کشوری بصرفه و قابل قبول است.

در ادامه بحث رشته های علوم انسانی در قبرس باید بگوییم، اکثر دانشگاه‌های معتبر در قبرس رشته‌های تحصیلی ارائه شده‌شان را در تمام مقاطع تحصیلی مانند کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا ساپورت می‌کنند. در این کشور زبان تدریسی اصلی انگلیسی است و در برخی از رشته‌ها آموزش‌ها به زبان ترکی و یونانی که زبان اصلی قبرس‌ها است هم انجام می‌شوند.

ارائه مدرک زبان در این کشور برای مقاطع ابتدایی مانند کاردانی و کارشناسی الزامی نیست ولی آزمون تعیین سطح از طرف دانشگاه برگزار می‌شود و به نسبت میزان مهارت دانشجو بر زبان دوره‌ای قبل از ورود به ترم اصلی دانشگاه برگزار می‌گردد.
اگرشما مدرک آیلس یا تافل بالای 6 داشته باشید دیگر نیاز به گذراندن دوره زبان اجباری دانشگاه را ندارید و مستقیم وارد ترم اصلی تحصیلیتان می‌شوید.

خوابگاه دانشجویی در قبرس شمالی

در این قسمت از رشته‌ های علوم انسانی در قبرس، به مبحث خوابگاه در این کشور نگاهی می‌اندازیم. در قبرس شمالی دانشگاه‌های خصوصی سطح خوبی از امکانات را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهند، اکثر دانشگاه‌ها دارای خوابگاه‌هایی در محیط داخلی دانشگاه با فاصله کوتاهی از دانشکده‌ها و امکانات رفاهی و درمانی بسیار مناسبی هستند. این خوابگاه‌ها به صورت اتاق هایی مشترک یا تک نفره هستند که همگی به آشپزخانه و حمام و سرویس بهداشتی مجهز هستند.

در محوطه اکثر این خوابگاه‌ها امکاناتی مانند باشگاه‌های ورزشی و کافه ها و رستوران‌ها و امکانات رفاهی دیگری هستند که دانشجویان را در محیط دانشگاه سرگرم می‌کنند. در دانشگاه‌های دولتی امکانات ارائه شده به دانشجویان شاید در حد دانشگاه‌های خصوصی نباشد ولی تفاوت چندانی هم ندارد.

بورسیه تحصیلی رایگان به قبرس

در کشور قبرس دانشگاه‌های بین المللی بسیار خوبی فعالیت دارند که سالانه سیل عظیمی از متقاضیان را پذیرا هستند این دانشگاه‌ها با در دست داشتن متد روز امریکایی و اروپایی در آموزش و ارائه مدارکی معتبر و بین المللی شرایط بسیار خوبی را برای تحصیل دانشجویان فراهم آورده‌اند. در دانشگاه‌های خصوصی شهریه‌ها تقریبا بالاست ولی در مقابل آن بورسیه‌های متفاوتی هم در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد که تخفیفات 50 تا 70% را برای متقاضیان به همراه دارد.

در بخش انتهایی مقاله رشته های علوم انسانی در قبرس به شما عزیزان پیشنهاد می‌دهیم برای اطلاع کامل از بورسیه دانشگاه‌های معتبر قبرس به مقاله بورسیه دانشگاه های قبرس شمالی مراجعه نمایید و تمام جزییات این موضوع به طور کامل مطلع شوید.

در انتها به شما عزیزان این مژده را می‌دهیم که با مراجعه به وبسایت ciuuni.com و تماس با شماره‌های 09125488548 یا 02177529713 در تهران و 00905338494714 در قبرس شمالی، در کوتاه‌ترین زمان و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای به صورت رایگان اخذ پذیرش دانشگاه‌های قبرس را در دست داشته باشید.

 

دوره های تدریسی رشته انسانی در قبرس شمالی

دیپلماسی و اقتصاد، دین و فلسفه، ادبیات و تاریخ، رسانه و فرهنگ و هنرهای زیبا و نمایشی می‌باشند.

رشته های علوم انسانی در قبرس

رشته اقتصاد و امور مالی، حقوق، علوم سیاسی و روابط بین الملل و روابط اتحادیه اروپا، روانشناسی و جامعه شناسی، مدریت، مدیریت بازرگانی و تجارت بین الملل، حسابداری، ادبیات، گردشگری و هتلداری، خدمات اجتماعی، رادیو، تلویزیون و رسانه‌های پخش دیجیتال، روزنامه نگاری، روابط عمومی، تبلیغات و بازاریابی همگی اسامی رشته‌هایی هستند

گرایش‌های رشته حقوق در دانشگاه های قبرس شمالی

حقوق جزا و جرم شناسی حقوق تجارت حقوق بین‌الملل حقوق بشر حقوق خانواده حقوق تجارت بین‌الملل حقوق تجاری اقتصادی بین المللی حقوق اقتصادی حقوق مالی-اقتصادی حقوق کیفری اطفال و نوجوانان

مدارک پذیرش رشته های علوم انسانی در قبرس

ارائه کپی تمامی مدارک شناسایی همراه با ترجمه (پاسپورت معتبر، شناسنامه، عکس، کارت پایان خدمت یا معاف از خدمت و…) ارائه مدارک سوابق تحصیلی گذشته و فعلی همراه با ترجمه ارائه مدارک سابقه کاری همراه با ترجمه ریز نمرات مقاطع تحصیلی پیشین ارائه توصیه نامه از اساتید و کارفرما و بیانیه فردی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه رزومه برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه مدرک معتبر زبان (ارائه این مدرک در بسیاری از دانشگاه های قبرس در مقطع کارشناسی ملزوم نیست)

 

فهرست